Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի և Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանի ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Ինչպես «Հայերն այսօրին» հայտնում են Հհ վարչապետի մամուլի ծառայությունից, վարչապետը տեսակցել է հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից հրազենային վիրավորումներ ստացած զինծառայողներ Արգիշտի Սեպխանյանին և Աղանիկ Զորողյանին:
Բուժանձնակազմը վարչապետին ներկայացրել է զինծառայողների առողջական վիճակն ու ապաքինման ընթացքը: Նիկոլ Փաշինյանը զրուցել է զինծառայողների և նրանց ծնողների հետ: Վարչապետը մաղթել է շուտափույթ ապաքինում և շնորհակալություն հայտնել զինծառայողներին անձնվեր ծառայության համար:
Կառավարության ղեկավարն այցելել է նաև այլ բուժսենյակներ՝ առողջություն մաղթել բուժվող զինծառայողներին:
Վարչապետ Փաշինյանը զինվորական հոսպիտալում Դավիթ Տոնոյանի, Արտակ Դավթյանի և Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Մակար Ղամբարյանի մասնակցությամբ անցկացրել է խորհրդակցություն:

Prime Minister visits Central Military Hospital of the Ministry of Defense
Accompanied by RA Defense Minister David Tonoyan and Chief of the General Staff of the Armed Forces Artak Davtyan, Prime Minister Nikol Pashinyan today visited the Central Clinical Military Hospital of the Ministry of Defense.
The Prime Minister visited servicemen Argishti Sepkhanyan and Aganik Zoroghian, who have received gunshot wounds as a result of enemy firing.
The medical staff informed the Prime Minister about the servicemen’s health status and the recovery process. Nikol Pashinyan talked to the servicemen and their parents. The Prime Minister wished them a speedy recovery and thanked the servicemen for their dedicated service.
The Premier toured the other wards in the hospital and wished all patients a speedy recovery. Prime Minister Nikol Pashinyan held a consultation in the military hospital with the participation of David Tonoyan, Artak Davtyan and Deputy Defense Minister Makar Ghambaryan.