Կիևում հարգանքի տուրք են մատուցել Ապրիլյան պատերազմում զոհվածների հիշատակին
Հիշատակի աղոթք, ծաղիկների խոնարհում, մոմավառություն. Կիևում հարգել են Ապրիլյա պատերազմում զոհվածների հիշատակը, հաղորդում է AnalitikaUA.net-ը։
Միջոցառումները տեղի են ունեցել Կիևի կենտրոնում տեղադրված խաչքարի մոտ:
Կայքը նշում է, որ հարգանքի տուրքը մատուցելու էին եկել Ուկրաինայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Սեյրանյանը, Ուկրաինայի հայերի միության նախագահի տեղակալներ Դավիթ Մկրտչյանը և Արմեն Վարդանյանը, Կիևի հայկական համայնքի ղեկավար Նորիկ Գևորգյանը, հայկական եկեղեցու սպասավորներ և այլք:
Եկեղեցական արարողությունից հետո (Հայր Գևորգ Աբյանի մատուցմամբ) դեսպան Տիգրան Սեյրանյանը դիմել է ԶԼՄ-ի և հայկական համայնքի ներկայացուցիչներին:
Միջոցառումներն անցկացվել են Ուկրաինայի հայ երիտասարդների միության նախաձեռնությամբ:
Ինչպես հայտնի է, Ուկրաինայի հայերի միությունը՝ Վիլեն Շատվորյանի գլխավորությամբ, դարձել է միակ համաուկրաինական կազմակերպությունը, որը միավորում է երկրում գործող բոլոր հայկական կազմակերպությունները:

В Киеве почтили память погибших в апрельской войне 2016 года
Поминальная молитва, возложение цветов и зажжение свечей — в Киеве почтили память погибших в апрельской войне, об этом сообщает AnalitikaUA.net.
У хачкара в центре Киева, состоялись мероприятия в память о погибших в апрельской войне 2016 года.
Почтить память погибших пришли — новоназначенный посол РА в Украине Тигран Сейранян, замглавы Союза армян Украины Давид Мкртчян и Армен Варданян, исполнительный директор Союза армян Украины Оваким Арутюнян, глава Киевской армянской общины Норик Геворгян, служители армянской церкви, известные общественные деятели и представители Гражданской платформы «Армяне Украины».
После совершения церковного обряда (службу провел отец Геворк Абян) новоназначенный посол Тигран Сейранян обратился к представителям СМ�? и армянской общины.
�?здание отмечает, что мероприятия состоялись по инициативе Союза армянской молодежи Украины.
Как известно, Союз армян Украины под руководством Вилена Шатворяна стал единственной всеукраинской организацией, которая объединяет все действующие в стране армянские организации.
Как сообщалось ранее, в апреле 2016 года произошла беспрецедентная эскалация в зоне карабахского конфликта.