Ամերիկացի հայտնի լուսանկարիչը՝ Արա Գյուլերի մասին․ «Նա ուներ պոետի աչք»
Ամերիկացի հայտնի լուսանկարիչ Սթիվ Մըքքերին Instagram-ի իր էջում ուշագրավ գրառում է կատարել նախօրեին Ստամբուլում կյանքից հեռացած պոլսահայ հանրահայտ լուսանկարիչ Արա Գյուլերի մասին։
Գրառմանը կից, ամերիկացի լուսանկարիչը հրապարակել է Գյուլերի մի լուսանկար, որի հեղինակը հենց ինքն է եղել։
«Կորցրեցինք աշխարհի ամենալավ լուսանկարիչներից մեկին։ Ստամբուլում 90 տարեկան հասակում վախճանվեց Արա Գյուլերը։  Նա լավ ընկեր էր, միշտ առատաձեռն, միշտ պատրաստ՝ օգնության հասնելու։ Նա հրաշալի պատմասաց էր, ով ուներ պոետի աչք։ Երբ Ստամբուլում էի, անընդհատ հանդիպում էինք։ 2010թ․ «Kodachrome» ֆիլմի նախագծի շրջանակներում էլ արեցի այս լուսանկարը»,-նշել է Մըքքերին։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 17-ին 90 տարեկան հասակում Ստամբուլում մահացել էր «դարի լավագույն լուսանկարիչ» տիտղոսին արժանացած պոլսահայ Արա Գյուլերը։

�?звестный американский фотограф Стив Маккарри сделал замечательную заметку на своей странице Instagram о знаменитом турецком фотожурналисте армянского происхождения Ара Гюлере, который скончался накануне.
Помимо публикации, он опубликовал фотографию Гюлера, автором которой является он сам.
«Мир потерял одного из лучших фотографов. Ара Гюлер скончался в возрасте 90 лет в Стамбуле. Он всегда был хорошим другом, щедрым, всегда готовым помочь. Он был замечательным человеком, у него было видение поэта. Мы часто встречались в Стамбуле. На сьемках фильма «Kodachrome» в 2010 году я сделал эту фотографию» , – сказал Маккарри.
Напомним, что турецкий фотожурналист армянского происхождения Ара Гюлер удостоенный звания «Лучший фотограф века», скончался 17 октября в Стамбуле в возрасте 90 лет.