ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում տեղի ունեցավ պատվոգրի հանձնում
Սեպտեմբերի 17-ին սփյուռքի նախարարությունում տեղի ունեցավ ստամբուլահայ հասարակական- մշակութային գործիչ, լրագրող Րաֆֆի Հերմոն Արաքսի պատվոգրի շնորհման արարողությունը՝ հայապահպանության, Հայաստան-Սփյուռք գործակցության զարգացման տարբեր բնագավառներում ակնառու ներդրումների, նաև լրագրության 40-ամյա վաստակի և ծննդյան 60-ամյակի առթիվ:
Սփյուռքի նախարարի տեղակալ Դավիթ Սարգսյանը, ողջունելով ներկաներին, շնորհավորեց հոբելյարին՝ մաղթելով նրան արգասաբեր գործունեություն:
Րաֆֆի Հերմոնն իր խոսքում շնորհակալություն հայտնեց սփյուռքի նախարարին և նախարարության աշխատակազմին ջերմ ընդունելության և բարձր գնահատանքի արժանացնելու համար:

В Министерстве диаспоры состоялась церемония вручения грамоты
17 сентября в Министерстве диаспоры состоялась церемония вручения грамоты армянскому общественно-культурному деятелю, журналисту Раффи Гермон Аракс за сохранение армянства, за вклад в процесс развития отношений Армения-Диаспора в разных сферах, также за 40-летние достижения в сфере журналистики и в честь его 60-летнего убилея.
Приветствуя участников церемонии, заместитель министра диаспоры Давид Саргсян поздравил Раффи Гермон Аракс с юбилеем, пожелав ему плодотворной деятельности.
В своей речи Раффи Гермон выразил благодарность министру диаспоры и сотрудникам министерства за теплый прием и высокую оценку.