Սփյուռքի նախարարն ընդունեց Գլենդելի քաղաքապետ Զարեհ Սինանյանին
Հունիսի 25-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանն ու փոխնախարար Բաբկեն Տեր Գրիգորյանն ընդունեցին Գլենդելի քաղաքապետ Զարեհ Սինանյանին: Կողմերը քննարկեցին նախարարի հնարավոր այցը Միացյալ Նահանգներ և փոխանակվեցին գաղափարներով: Մասնավորապես, խոսեցին այնպիսի մի վիրտուալ հարթակ ստեղծելու մասին, որը կմիավորի աշխարհի տարբեր ծայրերում բնակվող հայերին:
Նախարարը նշեց, որ այսուհետև Սփյուռքի նախարարությունը մեծ ուշադրություն է դարձնելու Սփյուռքում բնակվող հայ երիտասարդներին, որոնք տարբեր պատճառներով դուրս են մնացել հայրենիքում տեղի ունեցող գործընթացներից:
Զարեհ Սինանյանը ողջունելով նախարարի գաղափարը՝ պատրաստակամություն հայտնեց աջակցել նրան այդ հարցում ու նպաստել ԱՄՆ հայ համայնքների և Հայաստանի միջև կապերի ամրապնդմանը:

Министр Диаспоры принял мэра Глендейла Заре Синаняна
Министр Диаспоры РА Мхитар Айрапетян и заместитель министра Бабкен Тер-Григорян 25 июня приняли мэра Глендейла Заре Синаняна. Стороны обсудили возможный визит министра в Соединенные Штаты и обменялись идеями. В частности, говорили о создании такой виртуальной платформы, которая объединит армян, проживающих в разных концах мира.
Министр отметил, что отныне Министерство Диаспоры будет уделять большое внимание проживающей в Диаспоре армянской молодежи, которая по тем или иным причинам осталась вне происходящих на Родине процессов.
Заре Синанян, приветствовав идею министра, изъявил готовность содействовать ему в этом вопросе и способствовать укреплению связей между армянскими общинами США и Арменией.