ԱՄՆ Կոլորադո նահանգը «Սարդարապատի մայրուղի» ունեցավ
Հայաստանի Առաջին Հանրապետության հարյուրամյա հոբելյանին ընդառաջ՝ ԱՄՆ Կոլորադո նահանգի գլխավոր մայրուղիներից մեկը վերանվանվել է «Սարդարապատի Մայրուղի»:
Կոլորադո նահանգի Ներկայացուցիչների պալատը և Սենատը համատեղ 18-1019 բանաձևը ընդունել են միաձայն՝ համապատասխանաբար ապրիլի 24-ին և 25-ին կայացած նիստերում։
«Կոլորադոյի Հայ Դատի Գրասենյակի և Կոլորադոյի Հայեր կազմակերպության «Սարդարապատ Մայրուղի» ստեղծելու այս խենթ, բայց հաջողված, նախագիծը սիրով և համերաշխությամբ նվիրում ենք Հայաստանի Հանրապետության մերօրյա հերոսներին` մեր անվախ, ազատատենչ, ու խաղաղասեր ցուցարարներին, ովքեր կերտում են ժողովրդավար և արդար Հայաստան»,-azatutyun.am-ի փոխանցմամբ՝ իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի Արևմտյան տարածաշրջանի ներկայացուցիչ Սիմոն Մաղաքյանը։

В штате Колорадо США появилось «Шоссе Сардарапата»
В канун юбилея 100-летия Первой Армянской Республики одна из центральных магистралей штата Колорадо США переименована в «Шоссе Сардарапата».
Палата Представителей и Сенат штата Колорадо единогласно приняли резолюцию об этом на заседаниях, состоявшихся 24 и 25 апреля.
«Этот удавшийся проект создания «Шоссе Сардарапата», инициированный офисом Ай-Дат Колорадо и организацией «Армяне» мы с любовью посвящаем сегодняшним героям Республики Армения, бесстрашным, свободолюбивым и миролюбивым демонстрантам, создающим демократическую и справедливую Армению», – как передает azatutyun.am, написал на своей фейсбуковской страничке представитель Западного региона комиссии Ай-Дат Америки Симон Магакян.