«Հայրենիքի հզորացման ծրագրերին օգնելը մեր պարտքն է». Հունահայոց թեմի առաջնորդ
Ապրիլի 11-ին  Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսության Հունահայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Գեղամ արքեպիսկոպոս Խաչերյանին:
Ողջունելով հյուրին՝ Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց սրբազանի նվիրյալ աշխատանքը՝ որպես հոգևոր առաջնորդ Լիբանանում և այսօր արդեն Հունաստանում: Նա Գեղամ սրբազանին ներկայացրեց Սփյուռքի նախարարության ծրագրերը, նշեց, որ այս հոբելյանական տարում, երբ հայ ժողովուրդը նշում է Հայոց պետականության 100, Երևանի հիմնադրման 2800 ամյակները, համայնքն էլ ավելի պետք է համախմբվի, ավելի ակտիվ ու միասնական դառնա: Այնուհետև անդրադարձ կատարվեց նախարարության ծրագրերին համայնքի առավել ակտիվ մասնակցությանը: Քննարկվեցին առաջիկա անելիքները, համագործակցության հեռանկարները:
Հունահայոց թեմի առաջնորդը պատրաստակամություն հայտնեց աջակցել նախարարության ծրագրերին և հավելեց. «Ուրախ եմ հանդիպելու և մեր գնահատանքը Ձեզ փոխանցելու: Լրանում է Սփյուռքի նախարարության հիմնադրման 10 ամյակը: Անցած տարիների ընթացքում հսկայական աշխատանք է կատարվել՝ բազմազան ու բազմաբնույթ Սփյուռքը համախմբելու և միավորելու ուղղությամբ. այդ ամենը շատ ոգևորող է: Մեր պարտքն ու պատասխանատվությունն է համայնքը հայ պահել, համախմբել ու զորացնել, ամրացնել կապը Հայաստանի հետ: Հայրենիքի հզորացման ծրագրերին օգնելը մեր պարտքն է»:

«Помогать в программах усиления Родины – наш долг»: предстоятель армянской епархии Греции
�?сполняющая обязанности министра Диаспоры РА Грануш Акопян 11 апреля приняла предстоятеля армянской епархии Греции архиепископа Гегама Хачеряна.
Приветствовав гостя, Грануш Акопян отметила важность преданной работы Святейшего – как духовного лидера в Ливане, а сегодня уже в Греции. Она представила Святейшему Гегаму программы Министерства Диаспоры, отметив, что в нынешнем юбилейном году, когда армянский народ отмечает 100-летие армянской государственности и 2800-летие основания Еревана, община должна еще более сплотиться, быть активной и единой. Затем был затронут вопрос более активного участия общины в программах Министерства. Были обсуждены предстоящие задачи, перспективы сотрудничества.
Предстоятель армянской епархии Греции выразил готовность содействовать программам Министерства, добавив: «Рад встретиться и передать Вам нашу оценку. �?сполняется 10-летие основания Министерства Диаспоры. В течение минувших лет проделана колоссальная разнообразная работа в плане сплочения и объединения Диаспоры: все это весьма воодушевляет. Наш долг и ответственность – сохранить общину армянской, сплотить и усилить, укрепить связи с Родиной. Помогать в программах усиления Родины – наш долг».