Մատենադարանի տնօրեն ընտրվեց Վահան Տեր-Ղևոնդյանը
Մարտի 6-ին՝ ժամը 11:00-ին, Մատենադարանի գիտական մասնաշենքում կայացավ «Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստը: Այս մասին տեղեկանում ենք www.matenadaran.am կայքից:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված էր «Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ» հիմնադրամի տնօրենի ընտրության հարցը:
Տնօրենի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար Մատենադարանի հոգաբարձուների խորհրդի  հայտարարած մրցույթի սահմանված ժամանակահատվածում Մատենադարանի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի անունով ստացվել էր մեկ դիմում: Դիմում էր ներկայացրել պատմական գիտությունների դոկտոր, Մատենադարանի տնօրենի պաշտոնակատար Վահան Տեր-Ղևոնդյանը։
Վահան Տեր-Ղևոնդյանը  Մատենադարանի հոգաբարձուների խորհրդին ներկայացրեց Մատենադարանի զարգացման իր հնգամյա ծրագիրը, պատասխանեց հոգաբարձուների խորհրդի անդամների հարցերին: Այնուհետև խորհուրդն անցկացրեց փակ, գաղտնի քվեարկություն: Փակ, գաղտնի քվեարկության արդյունքում պատմական գիտությունների դոկտոր Վահան Տեր-Ղևոնդյանը միաձայն ընտրվեց Մատենադարանի տնօրեն:

On March 6 at 11:00, the Board of Trustees of the Mesrop Mashtots Institute of Ancient Manuscripts (Matenadaran) held a session in the academies building of the Matenadaran, reported www.matenadaran.am.
The items on the agenda included the election of the director of the Mesrop Mashtots Institute of Ancient Manuscripts (Matenadaran).
There was one application for candidate for president of the Matenadaran’s Board of Trustees received in the period established for the job vacancy tender announced by the Matenadaran’s Board of Trustees, and the applicant was Doctor of Historical Sciences and Acting Director of the Matenadaran Vahan Ter-Ghevondyan.
Vahan Ter-Ghevondyan presented the Matenadaran’s Board of Trustees with his five-year development plan and answered questions from members of the Board of Trustees. Afterwards, the Board held a closed, secret voting, and based on the results, Doctor of Historical Sciences Vahan Ter-Ghevondyan was unanimously elected director of the Matenadaran.