Սփյուռքի նախարարն ընդունեց Բրազիլիա գործուղված պարուսույցին
Փետրվարի 23-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց նախարարության և Սան Պաուլոյի Համազգային հայ կրթական և մշակութային միության մասնաճյուղի աջակցությամբ Բրազիլիա գործուղված պարուսույց Հովհաննես Դաշտոյանին:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Հրանուշ Հակոբյանը բարձր գնահատեց նրա երկամսյա աշխատանքը Սան Պաուլոյում, նշեց, որ պարուսույցի այցով համայնքը նոր շունչ, ոգի է ստացել, և հատկապես գովելի է, որ հայ ազգային պարը հետաքրքրել է ոչ միայն երիտասարդներին, այլև տարբեր տարիքային խմբերի ներկայացուցիչների:
Շնորհակալությւոն հայտնելով ընդունելության համար՝ Հովհաննես Դաշտոյանը ներկայացրեց գործուղման արդյունքերը, պատմեց իր տպավորությունները Սան Պաուլոյի հայ համայնքի մասին:

Министр Диаспоры приняла командированного в Бразилию хореографа
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 23 февраля приняла командированного в Бразилию при содействии Министерства и филиала Общенационального армянского образовательного и культурного союза Сан Пауло  хореографа Ованеса Даштояна.
Приветствовав гостя, министр Грануш Акопян высоко оценила его двухмесячную работу в Сан Пауло, отметив, что с визитом хореографа община обрела новое дыхание и душу, и особенно похвально, что армянский национальный танец интересен не только молодым, но и представителям разных возрастных групп.
Выразив благодарность за прием, Ованес Даштоян представил результаты командировки, поделился впечатлениями об армянской общине Сан Пауло.