Երևանում կկայանա «Մենք հիշում ենք Ստալինգրադը» վավերագրական ֆիլմի առաջնախաղը
Փետրվարի 23-ին, ժամը՝ 12:00-ին, Երևանի «Մոսկվա» կինոթատրոնում տեղի է ունենալու Ստալինգրադի ճակատամարտի 75-ամյակին նվիրված «Մենք հիշում ենք Ստալինգրադը» վավերագրական ֆիլմի անդրանիկ ցուցադրությունը։
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են «Հայռուսական երիտասարդական միասնություն»-ից, ֆիլմի առաջնախաղին ներկա են լինելու բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, Ստալինգարդի ճակատամարտին մասնակցած 7 վետերան, ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինը, ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկը, Ազգային ժողովի պատգամավորներ, ՀՀ Վետերանների միավորման ղեկավար կազմը, աշակերտներ, ուսանողներ, ինչպես նաև ՀՀ ՊՆ կից գործող հայրենասիրական հասարակական կազմակերպություններ, բուհերի ներկայացուցիչներ և այլք։
Ֆիլմը ստեղծվել է Հայաստանում արդեն 16 տարի գործող «Հայ-ռուսական երիտասարդական միասնություն» (ՀՌԵՄ) հասարակական կազմակերպության կողմից, որը հանդիսանում է հայ-ռուսական երիտասարդության առաջին պաշտոնական գրանցում ունեցող միավորումը:
Միջոցառման գործընկերներն են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, Երևանում ՌԴ Գիտության և մշակույթի կենտրոնը, Հայ-ռուսական համալսարանը, «Մոսկվա» կինոթատրոնը, «Ռուսաստանում Ջավախքի Սփյուռք» ՀԿ-ն, ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանատունը, «Ռուսաստանի հայերի միություն» հասարակական կազմակերպության մոսկովյան մասնաճյուղը, Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը, «Յուպիտեր ֆոտո էքսպրես» ՍՊԸ-ն և Մոսկվայի հայրենակցի տունը:

В Ереване состоится премьерный показ документального фильма «Мы помним Сталинград»
В Ереванском кинотеатре «Москва» 23 февраля в 12:00 состоится премьерный пока документального фильма «Мы помним Сталинград», посвященного 75-летию Сталинградской битвы.
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из «Армяно-российского молодежного единства», на премьерном показе фильма будут присутствовать высокопоставленные чиновники, 7 ветеранов-участников Сталинградской битвы, Чрезвычайный и Полномочный посол РФ в РА �?ван Волынкин, Чрезвычайный и Полномочный посол Республики Беларусь в РА �?горь Назарук, депутаты Национального Собрания, руководящий состав Союза ветеранов РА, учащиеся, студенты, а также функционирующие при МО РА общественные патриотические организации, представители вузов и т. д.
Фильм создан функционирующей в Армении уже 16 лет общественной организацией «Армяно-российское молодежное единство», являющейся первым армяно-российским молодежным объединением, имеющим официальную регистрацию.
Партнерами мероприятия являются Министерство обороны РА, Центр науки и культуры РФ в Ереване, Армяно-российский университет, кинотеатр «Москва», ОО «Джавахкская диаспора в России», посольство Российской Федерации в РА, Московский филиал общественной организации «Союз армя России», Молодежный фонд Армении, ООО «Юпитер фото экспресс и Дом соотечественников Москвы.