Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հանդիպել է Գրենոբլի քաղաքապետ Էրիկ Պիոլին
Ֆրանսիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հանդիպել է Գրենոբլ քաղաքի քաղաքապետ Էրիկ Պիոլի հետ:
Զրույցի ընթացքում նախարարն ու քաղաքապետը կարևորել են Գրենոբլի տարբեր ոլորտների զարգացման գործում հայերի ակտիվ մասնակցությունը: Քննարկվել են Սևան և Գրենոբլ քույր քաղաքների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ տուրիզմի, և էկոլոգիայի ոլորտներին առնչվող:
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը շնորհակալություն է հայտնել քաղաքապետ Պիոլին հայ համայնքին, հայկական մշակույթի տան գործունեությանն աջակցելու համար: Էրիկ Պիոլին նշել է, որ հայերը սիրված են իր և գրենոբլցիների կողմից:
Նախարարը Գրենոբլի քաղաքապետի հետ քննարկել է նաև Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին, Ֆրանկոֆոնիայի կազմակերպության գագաթնաժողովին քաղաքապետի մասնակցությանը վերաբերող հարցեր:

Министр Диаспоры Грануш Акопян встретилась с мэром Гренобля Эриком Пиолом
В рамках рабочего визита во Францию министр Диаспоры РА Грануш Акопян встретилась с мэром Гренобля Эриком Пиолом.
В ходе беседы министр и мэр отметили важность активного участия армян в развитии различных отраслей Гренобля. Были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества городов-побратимов Севана и Гренобля, в частности, относящиеся к сферам туризма и экологии.
Министр Грануш Акопян выразила благодарность мэру Пиолу за содействие армянской общине, деятельности Дома армянской культуры. Эрик Пиол отметил, что армян любят и уважают он и гренобльцы.
Министр обсудила с мэром Гренобля также вопросы, касающиеся участия мэра в праздновании 2800-летия основания Еревана и саммита организации Франкофонии.