Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ֆրանսիա և Շվեյցարիա
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը նոյեմբերի 23-ից դեկտեմբերի 2-ը աշխատանքային այցով մեկնել է Ֆրանսիա և Շվեյցարիա:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ, նախարարը կայցելի Մարսելի, Վալանսի, Լիոնի, Գրենոբլի, իսկ Շվեյցարիայում` Ժնևի հայկական համայնքներ, հանդիպումներ կունենա կրթամշակութային, համահայկական, հոգևոր կառույցների ներկայացուցիչների հետ, պարգևներ կհանձնի համայնքային գործիչներին, ինչպես նաև կմասնակցի մի շարք միջոցառումների և հոբելյանական տոնակատարությունների:
Այցի շրջանակներում Հրանուշ Հակոբյանը կհանդիպի նաև Լիոնի քաղաքապետ Գևորգ (Ժորժ) Կեպենեկյանին և Մարսելի քաղաքապետ Ժան Կլոդ Գոդենին:

Министр Диаспоры Грануш Акопян отбыла с рабочим визитом во Францию и Швейцарию
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян с 23 ноября по 2 декабря с рабочим визитом посещает Францию и Швейцарию.
Как передает «Армяне сегодня», министр посетит армянские общины Марселя, Валанса, Лиона, Гренобля, а в Швейцарии – Женевы. Состоятся встречи с представителями образовательно-культурных, общеармянских, духовных структур. Министр вручит награды общинным деятелям, а также примет участие в ряде мероприятий и юбилейных торжеств.
В рамках визита Грануш Акопян встретится также с мэром Лиона Геворгом (Жоржем) Кепенкяном и мэром Марселя Жаном Клодом Годеном.