Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ֆրանսիա և Շվեյցարիա
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը նոյեմբերի 23-ից դեկտեմբերի 2-ը աշխատանքային այցով մեկնել է Ֆրանսիա և Շվեյցարիա:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ, նախարարը կայցելի Մարսելի, Վալանսի, Լիոնի, Գրենոբլի, իսկ Շվեյցարիայում` Ժնևի հայկական համայնքներ, հանդիպումներ կունենա կրթամշակութային, համահայկական, հոգևոր կառույցների ներկայացուցիչների հետ, պարգևներ կհանձնի համայնքային գործիչներին, ինչպես նաև կմասնակցի մի շարք միջոցառումների և հոբելյանական տոնակատարությունների:
Այցի շրջանակներում Հրանուշ Հակոբյանը կհանդիպի նաև Լիոնի քաղաքապետ Գևորգ (Ժորժ) Կեպենեկյանին և Մարսելի քաղաքապետ Ժան Կլոդ Գոդենին:

Diaspora Minister Hranush Hakobyan leaves for France and Switzerland on working visit
From November 23 to December 2, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan will pay working visits to France and Switzerland.
As reported Hayern Aysor, the Minister will visit the Armenian communities of Marseille, Valence, Lyon and Grenoble, as well as the Armenian community of Geneva. She will have meetings with representatives of Armenian educational, cultural, pan-Armenian and religious organizations, grant awards to community figures and participate in several events and anniversary celebrations.
During the visit, Hranush Hakobyan will also meet with Mayor of Lyon Kevork (Georges) Kepenekian and Mayor of Marseille Jean-Claude Gaudin.