«Ծագումով հայեր» հաղորդաշարի հերոսներն արդեն Հայաստանում են
ՀՀ անկախության  26-ամյակին և  «Ծագումով Հայեր» հաղորդաշարի 10-ամյակին  նվիրված տոնական համերգին ընդառաջ, որը տեղի կունենա սեպտեմբերի 19-ին՝ «Փոխադարձ վստահություն, միասնականություն և պատասխանատվություն» խորագրով Հայրենիք-Սփյուռք համահայկական 6-րդ համաժողովի շրջանակներում, Հայաստան կժամանեն հաղորդաշարի տարբեր տարիների հերոսներ:
Գարո Փալյան, Միշել Լեգրան, Հերնան Բերգամալի Կույումջյան, Բագրատ Ալեքյան, Մարկո Խան, Օրնելլա Մուտտի,  Էլլադա Չախոյան, Սոնա Վան, Վահե Ստեփանյան, Ֆրիդա Ջորդան, Վիգեն Սեփիլյան և այլ անվանի հայեր տոնական այս օրերին Հայաստանում կլինեն՝ շնորհավորելու «Ծագումով Հայեր» հաղորդաշարի հոբելյանը, ինչպես նաև մասնակցելու Հայրենիք-Սփյուռք 6-րդ համաժողովին:
«Բավականին հուզիչ և հետաքրքիր միջոցառում է նախատեսվում: Շնորհակալ եմ բոլոր իմ հերոսներին, ովքեր ընդունել են հրավերս և ժամանում են կիսելու իմ ուրախությունը: Շնորհակալ եմ նաև ՀՀ կառավարությանը, սփյուռքի և մշակույթի նախարարություններին նախապատրաստական ողջ ընթացքում համագործակցության և աջակցության համար»,- նշել է «Ծագումով Հայեր» հաղորդաշարի հեղինակ Մանանա Հակոբյանը:

Герои цикла передач «Армяне по происхождению» уже в Армении
В канун праздничного концерта, посвященного 26-й годовщине независимости РА и 10-летию цикла передач «Армяне по происхождению», который состоится 19 сентября в рамках  6-го общеармянского форума Армения-Диаспора под девизом «Взаимное доверие, единство и ответственность», в Армению прибудут герои цикла передач разных лет.
Гаро Пайлан, Мишель Легран, Гернан Бергамали Куюмджян, Баграт Алекян, Марко Хан, Орнелла Мутти, Эллада Чахоян, Сона Ван, Ваге Степанян, Фрида Джордан, Виген Сепилян и другие известные армяне в праздничные дни будут в Армении, чтобы поздравить юбилей цикл передач «Армяне по происхождению», а также участвовать в 6-м форуме Армения-Диаспора.
«Планируется достаточно волнующее и интересное мероприятие. Благодарна всем своим героям, кто приняли приглашение и приезжают разделить мою радость. Благодарна и правительству РА, министерствам Диаспоры и культуры за сотрудничество и поддержку в ходе всего процесса подготовки», – отметила автор цикла передач «Армяне по происхождению» Манана Акопян.