Բեռլինի ցուցահանդեսում ներկայացված է նաև Աստվածաշնչի հայերեն թարգմանությունը
Բեռլինի «Պերգամոն» թանգարանում հուլիսի 14-ին տեղի է ունեցել Բեռլինի պետական գրադարանի և Պրուսական մշակութային արժեքների հիմնադրամի համատեղ միջազգային ցուցահանդեսի բացման արարողությունը, որին ներկա էր նաև Գերմանիայում ՀՀ դեսպան Աշոտ Սմբատյանը:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին տեղեկացնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից, ցուցահանդեսին ներկայացված են աշխարհի տարբեր լեզուներով Աստվածաշնչի հնագույն թարգմանություններ: Այդ նմուշների շարքում առաջին անգամ ներկայացված է նաև Աստվածաշնչի հայերեն թարգմանությունը:
Ցուցահանդեսին նվիրված տեղեկատվական ուղեցույցի մեջ նշված է, որ Հայաստանը 301թ. դարձավ աշխարհի առաջին քրիստոնյա պետությունը, իսկ 405թ. Մեսրոպ Մաշտոցի կողմից հայերեն գրերի ստեղծմամբ հնարավորություն ընձեռնվեց Աստվածաշունչը թարգմանել հայերեն»:

На Берлинской выставке представлен также армянский перевод Библии
В Берлинском музее «Пергамон» 14 июля состоялась церемония открытия совместной Международной выставки Берлинской государственной библиотеки и Фонда Прусских культурных ценностей, на которой присутствовал также посол РА в Германии Ашот Смбатян.
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из пресс-службы М�?Д РА, на выставке представлены старинные переводы Библии на разных языках мира, в числе которых впервые представлен также перевод Библии на армянский язык.
В информационном путеводителе, посвященном выставке, отмечено, что Армения в 301 году стала первым в мире христианским государством, а в 405 году, с созданием Месропом Маштоцем армянской письменности, возникла возможность перевода Библии на армянский язык.