ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն այցելեց «Management mix» ընկերության հայաստանյան գրասենյակ
Դեկտեմբերի 4-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն այցելեց «Management mix» ընկերության հայաստանյան գրասենյակ: «Management mix» ընկերությունը Հայաստանում գործում է 2000 թվականից: Այն հիմնադրել է սփյուռքահայ գործարար Ռաֆայել Սեմերջյանը: Գրասենյակն ունի նաև իր մասնաճյուղերը Կիպրոսում և Լիբանանում:
«Management mix» ընկերությունը զբաղվում է կառավարման և զարգացման խորհրդատվությամբ և ուսուցմամբ, որը ներառում է նաև ներդրումային ծրագրեր, բիզնես խորհրդատվություն, վերապատրաստման ծրագրերի կազմակերպման ու իրականացման խնդիրներ:
Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը ծանոթացավ ընկերության աշխատանքներին, գործընկեր կազմակերպությունների հետ համատեղ իրականացվող ծրագրերին, ինչպես նաև դիտեց ընկերության աշխատակիցների կողմից պատրաստած տեսաներկայացումը:
Հանդիպման ավարտին նախարարը Ռաֆայել Սեմերջյանին մաղթեց հաջողություններ և առաջիկա տարում նոր ձեռքբերումներ:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян посетила армянский офис компании «Management mix»
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 4 декабря посетила армянский офис компании «Management mix». Компания «Management mix» функционирует в Армении с 2000 года. Ее основал армянский предприниматель из Диаспоры Рафаел Семерджян. Офис имеет также свои филиалы в Кипре и Ливане.
Компания «Management mix» занимается консультированием и обучением в области управления и развития, что включает также инвестиционные программы, бизнес-консультации, вопросы разработки и осуществления программ переподготовки.
Министр Диаспоры Грануш Акопян ознакомилась с работой компании, программами, осуществляемыми совместно с организациями-партнерами, посмотрела видеоспектакль, подготовленный сотрудниками компании.
В заключение встречи министр пожелала Рафаелу Семерджяну успехов и новых достижений в предстоящем году.