«Հայկական երաժշտությունը լիբանանյան կատարմամբ» խորագրով համերգ «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում
ՀՀ սփյուռքի և մշակույթի նախարարությունների բարձր հովանավորությամբ և Լիբանանում ՀՀ դեսպանության հետ համագործակցությամբ` «Թեքեյան» մշակութային միության Լիբանանի շրջանային վարչությունը հուլիսի 6-ին, ժամը՝ 18:00-ին, Երևանի «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում կազմակերպում է «Հայկական երաժշտությունը լիբանանյան կատարմամբ» խորագրով համերգ՝ 9 արաբ և 1 հայ պատանի երաժիշտների մասնակցությամբ:
Համերգի ընթացքում երաժիշտների կատարմամբ կհնչեն հայ մեծանուն երգահանների` Կոմիտասի, Ա. Խաչատրյանի, Ա. Բաբաջանյանի, Է. Հովհաննիսյանի և այլոց ստեղծագործությունները:

“Armenian Music Performed by the Lebanese” concert to be held at Arno Babajanyan Concert Hall
On July 6 at 18:00, Tekeyan Cultural Association Lebanon Regional Committee, under the high patronage of the RA Ministries of Diaspora and Culture and in partnership with the Embassy of the Republic of Armenia in Lebanon, is organizing a concert entitled “Armenian Music Performed by the Lebanese”.
The concert will be held at Arno Babajanyan Concert Hall in Yerevan and will feature performances of the works of great Armenian composers (Komitas, Khachaturian, Babajanyan, Hovhannisyan and others) by 9 Arab teen musicians and 1 Armenian teen musician.