Արա Աբրահամյանը կնպաստի Հայաստանում ներդրումների ակտիվացմանը
Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը կոչ անում առավել ակտիվացնել Հայաստան-Սփյուռք համագործակցությունը:
Լրագրողների հետ զրույցում Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանն ասաց, որ գոհ է Հայաստանի ներկայիս կառավարությունից և իր կողմից ամեն ինչ կանի գործող վարչապետին օգնելու համար։
Նա նաև հավելեց, որ սփյուռքի և Հայաստանի հայերը պետք է միասին լինեն և սատարեն միմյանց, քանի որ բացի հայերից ոչ ոք չի կառուցի մեր երկիրը:
«Ամեն մի հայ պետք է միանա Հայաստանում ներդրումներ անելու կոչին: Շատերն իրենց ունեցածի սահմաններում կարող են գալ և սեփական առաջարկությունները անել»,– Արմենպրեսի փոխանցմամբ՝ նշեց Աբրահամյանը:
Նրա խոսքով` 67 երկրներում կա հայկական սփյուռք, և եթե կարողանանք այդ համայնքներից մշակույթը, գիտությունը, սպորտը «ներկրել» Հայաստան` այն կդառնա գերհզոր երկիր: Իր հերթին Աբրահամյանը նաև խոստացավ այնպես անել, որպեսզի ներդրումները Հայաստանում ակտիվանան:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանը դեռ փետրվարի 27-ին կոչով դիմել է սփյուռքահայությանը` հորդորելով մասնակից լինել հայրենիքի ապագայի կառուցմանը:

Ara Abrahamyan to help revitalize investments in Armenia
President of the Union of Armenians of Russia Ara Abrahamyan is calling on Armenians to further revitalize the cooperation between Armenia and the Diaspora.
President of the Union of Armenians of Russia told journalists that he was content with the incumbent government of Armenia and would do everything he could to help the Prime Minister.
He also added that the Armenians of Armenia and the Diaspora needed to stand united as one and support each other since only the Armenians can build the country.
“Every Armenian needs to join the call for investments in Armenia. Many Armenians can come with whatever they have and make proposals,” Abrahamyan noted, reported Armenpress.
According to him, there are Armenians based in 67 countries, and if we Armenians manage to “import” culture, science and sports from those communities, Armenia will become a superpower. In his turn, Abrahamyan also promised to make sure more Armenians make investments in Armenia.
On February 27, Prime Minister of the Republic of Armenia Karen Karapetyan had made a call to Diaspora Armenians, urging them to participate in building the future of the homeland.