Արա Աբրահամյանը կնպաստի Հայաստանում ներդրումների ակտիվացմանը
Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը կոչ անում առավել ակտիվացնել Հայաստան-Սփյուռք համագործակցությունը:
Լրագրողների հետ զրույցում Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանն ասաց, որ գոհ է Հայաստանի ներկայիս կառավարությունից և իր կողմից ամեն ինչ կանի գործող վարչապետին օգնելու համար։
Նա նաև հավելեց, որ սփյուռքի և Հայաստանի հայերը պետք է միասին լինեն և սատարեն միմյանց, քանի որ բացի հայերից ոչ ոք չի կառուցի մեր երկիրը:
«Ամեն մի հայ պետք է միանա Հայաստանում ներդրումներ անելու կոչին: Շատերն իրենց ունեցածի սահմաններում կարող են գալ և սեփական առաջարկությունները անել»,– Արմենպրեսի փոխանցմամբ՝ նշեց Աբրահամյանը:
Նրա խոսքով` 67 երկրներում կա հայկական սփյուռք, և եթե կարողանանք այդ համայնքներից մշակույթը, գիտությունը, սպորտը «ներկրել» Հայաստան` այն կդառնա գերհզոր երկիր: Իր հերթին Աբրահամյանը նաև խոստացավ այնպես անել, որպեսզի ներդրումները Հայաստանում ակտիվանան:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանը դեռ փետրվարի 27-ին կոչով դիմել է սփյուռքահայությանը` հորդորելով մասնակից լինել հայրենիքի ապագայի կառուցմանը:

Ара Абрамян поспособствует активизации инвестиций в Армении
Президент Союза армян России Ара Абрамян призывает максимально активизировать взаимодействие Армения-Диаспора.
В беседе с журналистами президент Союза армян России Ара Абрамян сказал, что доволен нынешним правительством Армении и со своей стороны сделает все, чтобы поддержать действующего премьер-министра.
Он также добавил, что армяне Армении и Диаспоры должны быть едины и поддерживать друг друга, поскольку никто кроме армян не построит нашу страну.
«Каждый армянин должен присоединиться к призыву вкладывать инвестиции в Армении. Многие в рамках своего имущества могут приеать и внести собственные предложения», – как передает «Арменпресс», отметил Абрамян.
По его словам, в 67 странах существует армянская Диаспора, и если мы сумеем «привнести» из этих общин в Армению культуру, науку, спорт – она станет супермощной страной. Со своей стороны Абрамян обещал сделать все, чтобы инвестиции в Армении активизировались.
Премьер-министр РА Карен Карапетян еще 27 февраля обратился с призывом к армянам Диаспоры – принять участие в строительстве будущего Родины.