Կնքվել է Շառլ Ազնավուրի թանգարանի տարածքի նվիրաբերության պայմանագիրը
ՀՀ կառավարության՝  այս տարվա  մարտի  23-ի N 273 — Ա որոշմամբ Երևանի՝ Անտառային փողոցի N 11/4 հասցեում գտնվող  Շառլ Ազնավուրի տուն-թանգարանի համար նախատեսված տարածքը՝ 1224.4 քառ. մետր մակերեսով և զբաղեցրած՝ օգտագործման ու սպասարկման համար անհրաժեշտ  0.1 հեկտար հողամասով,  նվիրաբերվել են «Ազնավուրը» հիմնադրամին՝ բացառապես որպես Շառլ Ազնավուրի թանգարան և մշակութային կենտրոն ծառայեցնելու պայմանով:
ՊԳԿ վարչության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ այսօր Պետական գույքի կառավարման  վարչությունում Ազնավուր ընտանիքի անդամների մասնակցությամբ հանդիսավորությամբ կնքվել է նվիրատվության պայմանագիրը, որն «Ազնավուրը» հիմնադրամի անունից ստորագրել է տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Քրիստինա Սարկիսյանը, որը Շառլ Ազնավուրի որդի՝ Նիկոլա Ազնավուրի կինն է:
Ստեղծվելիք թանգարանում կպահպանվեն և կցուցադրվեն արվեստի և մշակութային արժեքներ՝ չսահմանափակվելով միայն Շառլ Ազնավուրի կյանքն արտացոլող տեսալսողական նյութերի ցուցադրություններով:
«Ազնավուրը» հիմնադրամի երևանյան մշակութային կենտրոնում  կկազմակերպվեն  մշակութային տարբեր միջոցառումներ, այդ թվում՝ համերգներ, վարպետության դասեր, ֆիլմերի ցուցադրություններ, ֆրանսերեն լեզվի դասընթացներ, սոցիալական այլ  ծրագրեր կիրականացվեն: Կենտրոնում  նաև ձայնագրման ստուդիաներ և գրասենյակներ կգործեն:

Заключен договор дарения территории музею Шарля Азнавура
Решением правительства РА №273 — Ա от 23 марта с. г территория площадью 1224.4 кв. м. с необходимым для использования и обслуживания земельным участком 0.1 га  по адресу Ереван, ул.Антараин, №11/4, предусмотренная для дома-музея Шарля Азнавура, подарены фонду «Азнавур» с условием использования исключительно в качестве музея Шарля Азнавура и культурного центра.
�?з пресс-службы Управления по управлению государственной собственностью сообщили, что в Управлении в присутствии членов семьи Азнавура в торжественной обстановке был заключен договор дарения, который от имени фонда «Азнавур» подписала врио директора Кристина Саркисян, жена сына Шарля Азнавура Николя.
В создаваемом музее будут храниться и демонстрироваться ценности искусства и культуры, не ограничиваясь исключительно демонстрацией аудио- видеоматериалов, отражающих жизнь Шарля Азнавура.
В Ереванском культурном центре фонда «Азнавур» будут организовываться различные культурные мероприятия, в том числе концерты, мастер-классы, демонстрация фильмов, курсы французского языка, будут осуществляться иные социальные проекты. В центре будут также функционировать студия звукозаписи и офисы.