Հայաստանում գորգեղենի և տրիկոտաժեղենի արտադրության ծավալներն ավելացել են
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալները, 2016 թվականի հունվարին արտադրության ծավալները կազմել էին 0,1 տոննա, ինչը նշանակում է, որ այն 4 անգամ ավելացել է:
2017 թվականի հունվարին Հայաստանում արտադրվել է 167,9 հազար հատ տրիկոտաժեղեն: Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ այն ավելացել է 48,6 տոկոսով: 2016-ի հունվարին արտադրության ծավալը կազմել էր 113 հազար հատ:
Միևնույն ժամանակ զգալի նվազել է գուլպեղենի արտադրությունը: Այս տարվա հունվարին նախորդ տարվա համանուն ժամանակահատվածի նկատմամբ անկումը կազմել է 85,8 տոկոս: 2017 թվականին դրանց արտադրությունը կազմել է 77,2 հազար զույգ, իսկ 2016-ի հունվարին` 542,5 հազար զույգ:

Armenia sees growth of rug and knitwear production
As reported ArmenPress, citing the National Statistical Service of the Republic of Armenia, in January 2016, Armenia had produced 0.1 tons of rugs and carpets, meaning that the country has produced four times more rugs and carpets.
Throughout January 2017, Armenia produced 167.9 thousand pieces of knitwear. Compared to the same period last year, the number has grown by 48.6%. In January 2016, Armenia produced 113,000 pieces of knitwear.
At the same time, the production of hosiery has significantly declined. In January, compared to the same period last year, production fell by 85.8%. In 2017, Armenia has produced 77.2 thousand pairs, compared to 542.5 thousand pairs in January 2016.