Հայկական արտադրության «Զանգի» հավելվածը Բարսելոնայում ներկայացրել է մի շարք նորություններ
Բարսելոնայում ընթանում է հեռահաղորդակցության ոլորտի խոշորագույն ցուցահանդեսը` «Mobile World Congress»-ը, որին այս տարի առաջին անգամ մասնակցում է նաև Հայաստանը: Ցուցահանդեսում իր տաղավարն ունի նաև հայկական արտադրության «Զանգի» հավելվածը:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ նախարար Վահան Մարտիրոսյանն այցելել է «Զանգի» հավելվածի տաղավար, ծանոթացել ընկերության առաջարկած նորություններին:
Ինչպես հաղորդում են ընկերության ներկայացուցիչները, երեկվանից մեծ հետաքրքրություն է նկատվում տաղավարի նկատմամբ, ինչը ենթադրում է առաջիկայում միջազգային համագործակցության շրջանակների ընդլայնում, ընկերության ճանաչելիության բարձրացում։
«Զանգի»-ի տաղավարում ներկայացված են ընկերության ամենաթարմ նորությունները:
Թողարկվել է «Զանգի»-ի վեբ տարբերակը, որը օգտատիրոջը հնարավորություն է տալիս միևնույն հաշիվն (accout) օգտագործել ոչ միայն սմարթֆոնից ու պլանշետից, այլև համակարգչի դիտարկչից: Մյուս նորությունը «Զանգի»-ի «desktop» հավելվածն է: Հասանելի է դարձել նաև «group chat»-ի հնարավորությունը:

Приложение армянского производства «Занги» представило ряд новостей «Mobile World Congress»-у
В Барселоне проходит крупнейшая выставка в сфере телекоммуникации – «Mobile World Congress», на которой в этом году впервые принимает участие также и Армения. На выставке свой киоск будет иметь приложение армянского производства «Занги».
Министр транспорта, связи и информационных технологий РА Ваган Мартиросян посетил киоск армянского производства «Занги», ознакомился с предлагаемыми компанией новостями.
Как сообщают представители компании, со вчерашнего дня большой интерес проявляется к киоску что предполагает в ближайшем будущем расширение рынков международного сотрудничества, повышение знаменитости компании.
В киоске «Занги» представлены самые свежие новости компании. Создана новая веб версия «Занги», которая дает возможность пользователю тот же акаунт (account) использовать не только посредством смартфона и планшета, но и компьютерного браузера. Другая новость «Занги» – приложение «desktop». Уже доступна также и возможность «group chat»-а.