Ալմելոյի Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց կիրակնօրյա դպրոցում տոնեցին Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը
Դեկտեմբերի 25-ին Ալմելոյի Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց կիրակնօրյա դպրոցը ՀՄԸՄ-ի հետ միասին նշեց Նոր տարվա և Սուրբ ծննդյան տոները: Դպրոցի աշակերտները պատրաստել էին գեղեցիկ ներկայացում Հիսուսի ծննդյան վերաբերյալ: Տվյալ ժամանակաշրջանին համապատասխան հագուստներով աշակերտները կարողացան ճիշտ ներկայացնել Հիսուսի ծնունդը: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում է Մանուկ Մկրտչյանը Ալմելոյից:
Քանի որ Նոր տարին չէր կարող լինել առանց Ձմեռ պապ, երեխաների բարձր կանչերով սրահ եկավ Ձմեռ պապը՝ ուրախություն և հրճվանք պարգևելով փոքրիկներին: Ամբողջ երեկոյի ընթացքում ուրախ երաժշտության ներքո երեխաները երգեցին, պարեցին Ձմեռ պապի հետ, որից հետո ստացան սպասված նվերները:
ՀՄԸՄ տիկնաց միությունը պատրաստել էր տարբեր տեսակի խմորեղեններ և աղցաններ, որով հյուրասիրեցին հյուրերին:

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/12/7-11.jpg)
On December 25, the Saint Mesrop Mashtots Armenian Sunday School of Almelo celebrated the New Year and Christmas along with Homenetmen. The schoolchildren had prepared a beautiful play devoted to the birth of Jesus Christ and enacted the birth correctly in appropriate attire, reported Manuk Mkrtchyan to Hayern Aysor from Almelo.
Since the New Year is not a New Year without Santa Claus, the children cried out for Santa Claus, after which a person dressed as Santa Claus entered the hall, entertained the children and gave them gifts. The children sang and danced with Santa Claus throughout the evening and received gifts that they had been anticipating.
The women’s union of Homenetmen had made various types of pastries and salads that the members treated to the guests.