Տոնական միջոցառում Բեյրութի Սուրբ Հովսեփ եկեղեցում
Դեկտեմբերի 22-ին Լիբանանում ՀՀ դեսպանության և Լիբանանի ազգային կոնսերվատորիայի համատեղ կազմակերպմամբ Բեյրութի Սուրբ Հովսեփ եկեղեցում տեղի ունեցավ Սուրբ ծննդյան առիթով կազմակերպված Լիբանանի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգը, հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Համերգին ներկա էին Լիբանանում հավատարմագրված օտարերկրյա դիվանագետներ, Լիբանանի խորհրդարանի ներկա և նախկին պատգամավորներ, քաղաքական, դատական և ռազմական իշխանությունների ներկայացուցիչներ, հայ հոգևոր, քաղաքական, մշակութային կառույցների ղեկավարներ, ներկայացուցիչներ:
Բացման խոսքով հանդես եկավ Լիբանանում ՀՀ դեսպան Սամվել Մկրտչյանը, ով դրվատանքի խոսքեր հղեց Լիբանանի ազգային կոնսերվատորիային և նրա տնօրեն Ուալիդ Մուսալլամին, ինչպես նաև մաեստրո Հարութ Ֆազլյանին՝ ՀՀ դեսպանության հետ երկարամյա արդյունավետ համագործակցության համար:
Դեսպանն ընդգծեց համերգի կարևորությունը Լիբանանի և Հայաստանի միջև մշակութային կապերի ամրապնդման և խորացման գործում և հույս հայտնեց, որ նմանատիպ միջոցառումները պարբերական բնույթ կկրեն գալիք տարում։
Համերգին մասնակցում էր նաև Հայաստանից հատուկ ժամանած տաղանդավոր ջութակահարուհի, մի շարք միջազգային փառատոնների դափնեկիր Դիանա Ադամյանը, ով ներկայացրեց Կամիլ Սեն-Սանսի, Արամ Խաչատրյանի և Ֆրից Կրեյսլերի ստեղծագործությունները:

Праздничное мероприятие в церкви Св.Овсеп Бейрута
Посольство РА в Ливане и Ливанская национальная консерватория 22 декабря в церкви Св.Овсеп Бейрута совместно организовали концерт Ливанского филармонического оркестра, посвященный Святому Рождеству, сообщает пресс-служба М�?Д РА.
На концерте присутствовали аккредитованные в Ливане иностранные дипломаты, действующие и бывшие депутаты парламента Ливана, представители политических, судебных и военных властей, руководители и представители армянских духовных, политических, культурных структур.
Со вступительной речью выступил посол РА в Ливане Самвел Мкртчян, высказавший слова похвалы в адрес Ливанской национальной консерватории и ее директора Уалида Мусаллама, а также маэстро Арута Фазляна за многолетнее плодотворное сотрудничество с посольством РА.
Посол подчеркнул важность концерта в деле укрепления и углубления культурных связей между Ливаном и Арменией, выразив надежду, что подобные мероприятия будут носить периодический характер и в наступающем году.
В концерте участвовала также специально прибывшая из Армении талантливая скрипачка, лауреат ряда международных фестивалей Диана Адамян, представившая произведения Камиля Сен Санса, Арама Хачатряна  и Фрица Крейслера.