Երևան է ժամանել սիրիահայ ևս 4 ընտանիք. լուսանկարներ
Դեկտեմբերի 16-ին սիրիահայ ևս 4 ընտանիք` 13 հոգի, Հայաստանի Ավետարանչական ընկերակցության օժանդակությամբ և Սիրիայի Հայ Ավետարանական համայնքապետ, վերապատվելի Հարություն Սելիմյանի աջակցությամբ ժամանեց Հայաստան:
Ինչպես հաղորդում է «Հայերն այսօր»-ը՝ Լահմջյանների, Ներսեսյանների, Ղարիբյանների, Բերքոյանների ընտանիքների անդամներին Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել են ՀՀ սփյուռքի նախարարության Մերձավոր և Միջին Արևելքի հայ համայնքների վարչության պետ Լևոն Անտոնյանը, Հայ Ավետարանչական ընկերակցության Երևանի գրասենյակի հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Լուսինե Օհանյանը և սիրիահայ ընտանիքների հարազատները:
Հայաստան ժամանած սիրիահայ երեք ընտանիքները կբնակվեն հարազատների բնակարաններում: Ներսեսյանների 7 հոգանոց ընտանիքը ՀՀ սփյուռքի նախարարության աջակցությամբ տեղափոխվել է Հայ ավետարանչական ընկերակցության կացարան: Օրերս նրանց համար բնակարան կվարձակալվի, որի բնակվարձը հոգալու է Հայ ավետարանչական ընկերակցությունը:

В Ереван прибыли еще четыре семьи сирийских армян
Еще четыре семьи сирийских армян, 13 человек, при содействии Евангелистской ассоциации Армении и председателя Армянской евангелистской общины Сирии, высокочтимого Арутюна Селимяна, 16 декабря прибыли в Армению.
Как передает «Армяне сегодня», членов семей Лахмджянов, Нерсесянов, Гарибянов и Беркоянов в Ереванском аэропорту «Звартноц» встречали начальник Управления армянских общин Ближнего и Среднего Востока Министерства Диаспоры РА Левон Антонян, ответственный за связи с общественностью Ереванского офиса Армянской евангелистской ассоциации Лусине Оганян и родственники семей сирийских армян.
Три прибывшие в Армению семьи сирийских армян будут жить в квартирах родственников. Семья Нерсесянов в составе 7 человек при содействии Министерства Диаспоры РА доставлена во временное пристанище Армянской евангелистской ассоциации. На днях для них будет арендована квартира, о плате за которую Позаботится Армянской евангелистской ассоциации.