Բելգիայի Լիեժ քաղաքի «Մեսրոպ Մաշտոց» միության դպրոցի աշակերտները մասնակցում են Սփյուռքի նախարարության շարժմանը
Բելգիայի Լիեժ քաղաքի «Մեսրոպ Մաշտոց» միության դպրոցի աշակերտները մասնակցում են ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Դու ինչ ես անում Ղարաբաղի համար» համահայկական շարժմանը:
Հիշեցնենք, որ դեռևս այս տարվա մայիսին Բելգիայի Լիեժ քաղաքի «Մեսրոպ Մաշտոց» միությունը օգնության դրամահավաք էր կազմակերպել՝ աջակցելու Ադրբեջանի կողմից հրահրած ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հետևանքով զոհված հայ զինվորների ընտանիքներին: Այս մասին «Հայերն այսօրին» հայտնել էր միության նախագահ Լուսինե Ներսիսյանը:
Համայնքի և միության աջակցությամբ, ինչպես նաև դրամահավաքի կազմակերպիչ Գայանե Սարգսյանի գործուն մասնակցությամբ Լիեժ, Բիլզեն և Տոնգերեն քաղաքների հայ համայնքներից հանգանակվել է  1200 եվրո գումար, որի արդյունքում որոշվել է օգնություն տրամադրել 3 զոհվածների` Արամ Աբրահամյանի (Արմավիրի մարզի Արտիմեդ գյուղ), Ադամ Սահակյանի (ք. Երևան) և Մանվել Գևորգյանի (ք. Երևան) ընտանիքներին՝ յուրաքանչյուրին 400 եվրո:

The Students of the “Mesrop Mashdots” Association’s School in the Belgian City of Liege Participating in the Movement Initiated by the Ministry of Diaspora
The students of the “Mesrop Mashdots” Association’s school in the Belgian city of Liège are participating in the “What are you doing for Karabagh” pan-Armenian movement initiated by the Ministry of Diaspora.
It’s worth noting, that the “Mesrop Mashdots” Association of the Belgian city of Liège had launched a fundraiser this past May to support the families of the soldiers fallen during the 4-day war launched by Azerbaijan in April. This information was passed to “Hayern Aysor” by the chairperson of the association Lusine Nersisyan.
As a result of the support and participation of the community and the association, coupled with the tireless efforts of the fundraiser Gayane Sargsyan, 1,200 Euros was raised by the Armenian communities of the cities of Liège, Pilsen and Donkeren. It was decided to allocate 400 Euros to the families of the fallen soldiers Aram Abrahamyan (Marz of Armavir, Artimet village), Adam Sahakyan (Yerevan) and Manuel Gevorgyan