Հայաստանը մասնակցեց Միացյալ Թագավորության Պաշտպանության ակադեմիայի «Միջազգային օր» միջոցառմանը
Նոյեմբերի 26-ին Շրիվինհեմ գտնվող Միացյալ Թագավորության Պաշտպանության ակադեմիայում տեղի ունեցավ «Միջազգային օր» միջոցառումը, որի շրջանակներում ներկայացվեցին շուրջ 60 երկրների ազգային մշակույթը և խոհանոցը: Միջոցառմանն առանձին տաղավարով ներկայացված էր նաև Հայաստանը։ Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Ակադեմիայում ուսանող ՀՀ ԶՈւ ներկայացուցչի կողմից ՄԹ-ում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ ներկայացված հայկական տաղավարի այցելուները հնարավորություն ունեցան ծանոթանալու երկրի հարուստ պատմամշակութային ժառանգության, ազգային երգարվեստին, ինչպես նաև համտեսել հայկական կերակրատեսակներ, կոնյակ և գինի:
Միջոցառմանը հայկական քոչարիի և մի շարք հայկական ազգային այլ պարերի կատարումներով հանդես եկավ Լոնդոնում գործող «Ախթամար» պարային խումբը, որոնք արժանացան ներկաների բարձր գնահատականին:

On November 26, the Defence Academy of the United Kingdom in Shrivenham hosted the International Day event, which showcased the national cultures and cuisines of nearly 60 countries. Armenia was also represented with a separate pavilion, as reported the press service of the RA Ministry of Foreign Affairs to Hayern Aysor.
At the Armenian pavilion set up with the support of the Embassy of the Republic of Armenia in the United Kingdom and presented by a representative of the Armed Forces of the Republic of Armenia studying at the Academy, visitors had the opportunity to become familiar with the rich historical and cultural heritage of Armenia and taste types of Armenian dishes, wines and brandies.
The event featured performances of the Armenian Kochari dance and several other Armenian national dances by London’s Akhtamar Armenian Dance Group, which received the appraisal of the attendees.