ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության ղեկավար Մխիթար Մնացականյանին
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության ղեկավար Մխիթար Մնացականյանին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև «Սիրիահայերի հիմնախնդիրները համակարգող կենտրոն» հասարակական կազմակերպության նախագահ Լենա Հալաջյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Սիրիայի քաղաքացիական պատերազմի հետևանքով Հայաստան տեղափոխված սիրիահայերի հիմնախնդիրներին առնչվող հարցեր: Նշվեց, որ Կարմիր խաչի միջոցով կտրամադրվի օգնություն, որը նպատակահարմար է իրականացնել «Սիրիահայերի հիմնախնդիրները համակարգող կենտրոն» հասարակական կազմակերպության հետ համատեղ:
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը ողջունեց նախաձեռնությունը և ընդգծեց ծրագրի նշանակությունն ու իրագործելու կարևորությունը:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла руководителя Армянского общества Красного Креста Мхитара Мнацаканяна
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 11 ноября приняла руководителя Армянского общества Красного Креста Мхитара Мнацаканяна. На встрече присутствовала также председатель ОО  «Центр координации проблем сирийских армян» Лена Галаджян.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся проблем сирийских армян, вследствие гражданской войны в Сирии переехавших в Армению. Было отмечено, что посредством Красного Креста будет предоставлена помощь, которую целесообразно осуществлять совместно с общественной организацией «Центр координации проблем сирийских армян».
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приветствовала инициативу и подчеркнула значимость программы и важность ее осуществления.