Անհնարին է պատկերացնել Արցախի զարգացումն առանց համայն հայության գործուն մասնակցության. Բակո Սահակյանը հանդես է եկել ուղերձով
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/11/Bako2.jpg)
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի 19-րդ հեռուստամարաթոնի ընթացքում քիչ առաջ հեռուստաուղերձով հանդես է եկել ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը:
Հանրապետության նախագահը վստահություն է հայտնել, որ համայն հայության բարեգործության շնորհիվ Արցախում ապրող երեխաները հնարավորություն կունենան ապրել խաղաղ երկնքի ներքո, այցելել հարմարավետ մանկապարտեզներ ու դպրոցներ և ունենալ բարձրակարգ բուժհաստատություններ։
«Ես ավելի քան վստահ եմ, որ այս անգամ էլ միասնաբար կկարողանանք լուծել Արցախի Հանրապետության և համայն հայության առաջ ծառացած խնդիրները։ Մեր բոլոր հաղթանակներն ու ձեռքբերումները Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք կուռ եռամիասանության մեջ է։ Անհնարին է պատկերացնել Արցախի զարգացումն առանց համայն հայության գործուն մասնակցության։ Համոզված եմ, որ մեր ավանդը կբերենք հայրենիքի անկախության, անվտանգության և բարեկեցության գործին, որպեսզի հայկական երկու հանրապետություններում տիրի խաղաղություն»,- նշել է Արցախի նախագահը։

“It is impossible to imagine the development of Artsakh without the active participation of all Armenians”-Artsakh President Bako Sahakyan delivers message
A short while ago, President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan delivered a message to TV viewers during the 19th Telethon of Hayastan All-Armenian Fund.
The President of the Republic expressed confidence that the donations from all Armenians of the world will help provide the children of Artsakh with the opportunity to live in peace, go to suitable schools and kindergartens and have high-class medical institutions.
“I am more than certain that this time once again, we will be able to solve the issues facing the Artsakh Republic and all Armenians together. Our victories and achievements lie in the strong Armenia-Artsakh-Diaspora triumvirate. It is impossible to imagine the development of Artsakh without the active participation of all Armenians. I am certain that we will make our contributions to the independence, security and welfare of the homeland so that peace reigns in the two Armenian republics,” the President of Artsakh stated.