Անհնարին է պատկերացնել Արցախի զարգացումն առանց համայն հայության գործուն մասնակցության. Բակո Սահակյանը հանդես է եկել ուղերձով
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/11/Bako2.jpg)
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի 19-րդ հեռուստամարաթոնի ընթացքում քիչ առաջ հեռուստաուղերձով հանդես է եկել ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը:
Հանրապետության նախագահը վստահություն է հայտնել, որ համայն հայության բարեգործության շնորհիվ Արցախում ապրող երեխաները հնարավորություն կունենան ապրել խաղաղ երկնքի ներքո, այցելել հարմարավետ մանկապարտեզներ ու դպրոցներ և ունենալ բարձրակարգ բուժհաստատություններ։
«Ես ավելի քան վստահ եմ, որ այս անգամ էլ միասնաբար կկարողանանք լուծել Արցախի Հանրապետության և համայն հայության առաջ ծառացած խնդիրները։ Մեր բոլոր հաղթանակներն ու ձեռքբերումները Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք կուռ եռամիասանության մեջ է։ Անհնարին է պատկերացնել Արցախի զարգացումն առանց համայն հայության գործուն մասնակցության։ Համոզված եմ, որ մեր ավանդը կբերենք հայրենիքի անկախության, անվտանգության և բարեկեցության գործին, որպեսզի հայկական երկու հանրապետություններում տիրի խաղաղություն»,- նշել է Արցախի նախագահը։

Невозможно представить развитие Арцаха без деятельного участия всего армянства: Бако Саакян выступил с обращением
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/11/Bako2.jpg)
В ходе 19-го телемарафона Общеармянского фонда «Айастан» с телеобращением выступил президент НКР Бако Саакян.
Президент республики выразил уверенность, что благодаря благотворительности всего армянства живущие в Арцахе дети будут иметь возможность жить под мирным небом, ходить в удобные, благоустроенные детские сады и школы, иметь высококлассные медицинские учреждения.
«Я более чем уверен, что мы и на этот раз сумеем совместно решить проблемы, вставшие перед Республикой Арцах и всем армянством.е наши победы и достижения – в нерушимом триединстве Армения-Арцах-Диаспора. Невозможно представить развитие Арцаха без деятельного участия всего армянства. Убежден, что мы внесем наш вклад в дело независимости, безопасности и процветания Родины, чтобы в двух армянских государствах царил мир», – отметил президент Арцаха.