Երևանում կբացվի պոլսահայ լուսանկարիչ Նուրան Աքքայայի «Հայերը՝ Թուրքիայում» լուսանկարների ցուցահանդեսը
Նոյեմբերի 24-ին՝ ժամը՝ 17:00-ին, ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ՝ «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում տեղի կունենա պոլսահայ ժամանակակից լուսանկարիչ Նուրան Աքքայայի «Հայերը՝ Թուրքիայում» լուսանկարների ցուցահանդեսի հանդիսավոր բացումը և «Հայերը» ալբոմի շնորհանդեսը: Միջոցառմանը ներկա կգտնվի նաև ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Ավելի վաղ՝ ժամը 16:40-ին, «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահի նախասրահում տեղի կունենա ճեպազրույց Նուրան Աքքայայի և ցուցահանդեսի կազմակերպիչների հետ:
Ցուցահանդեսում կներկայացվեն Նուրան Աքքայայի 6 տարվա աշխատանքները: Լուսանկարների առանցքում պոլսահայ հասարակությունն է, նրա տարբեր խավերի ներկայացուցիչների դիմանկարները, հետքեր՝ Պոլսից ու Անատոլիայից, Վանի Աղթամար կղզու Ս.Խաչից ու Մուսա լեռան հայկական վերջին՝ Վաքըֆլի գյուղից, Կարսից ու Կեսարիայից:

Istanbul-Armenian photographer Nouran Akkaya’s“The Armenians in Turkey” photo exhibition to open in Yerevan
On November 24 at 17:00, at the initiative of the RA Ministry of Diaspora, the Arno Babajanyan Concert Hall will host the solemn opening of contemporary Istanbul-Armenian photographer Nouran Akkaya’s photo exhibition entitled “The Armenians in Turkey” and the presentation of the album “The Armenians”. RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan will also attend the event.
Earlier, at 16:40, the vestibule of the Arno Babajanyan Concert Hall will host a briefing with Nouran Akkaya and the organizers of the exhibition.
The exhibition will showcase the photos that Nouran Akkaya has taken over the past six years. The photos mainly show Istanbul-Armenians, portraits of representatives of various layers of the Armenian society, traces from Constantinople and Anatolia, the Holy Cross Church on Akhtamar Island (Van), the last Armenian village of Musa Dagh (Vakifli village), as well as Kars and Kesaria.