Նովոսիբիրսկի մարզի հայերի ազգային-մշակութային ինքնավարությունը միացավ «Դու՛ ի՞նչ ես անում Ղարաբաղի համար» խորագրով շարժմանը
Նովոսիբիրսկի մարզի հայերի ազգային-մշակութային ինքնավարության կազմակերպված միջոցառման ընթացքում ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Դու՛ ի՞նչ ես անում Ղարաբաղի համար» խորագրով շարժման մանրամասները ներկայացվել են համայնքի անդամներին:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ`2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 միջոցառման կազմակերպիչները խոսել են շարժման կարևորության և անհրաժեշտության մասին, ինչպես նաև հորդորել համապատասխան լուսանկարների միջոցով շարժման գաղափարախոսությունը տարածել սոցիալական ցանցերում:

Армянская национально-культурная автономия Новосибирской области присоединилась к движению «Что ты делаешь для Карабаха»
В ходе мероприятия, организованного армянской национально-культурной автономией Новосибирской области членам общины были представлены подробности движения «Что ты делаешь для Карабаха», инициированного Министерством Диаспоры РА.
Как сообщает «Армяне сегодня», организаторы мероприятия говорили о важности и необходимости движения, а также призвали распространить в социальных сетях идеологию движения посредством соответствующих фотографий.