ՀՀ վաստակավոր նկարիչ Անատոլի Ավետյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդես-վաճառքը Կահիրեում
Հոկտեմբերի 28-ին, առավոտյան ժամը՝ 12։00-ին, Կահիրեի ամերիկյան համալսարանի Թահրիր հրապարակի մասնաշենքում (Down Town Campus) տեղի է ունենանալու Հայաստանից ժամանած ՀՀ վաստակավոր նկարիչ Անատոլի Ավետյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդես-վաճառքը։
«Հայերն այսօր»-ը հղում կատարելով Եգիպտոսում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջին հայտնում է, որ մինչ ցուցահանդեսը, նույն օրը և նույն վայրում, առավոտյան ժամը՝ 10։00-ին, տեղի է ունենալու «Գրանշան» ոչ լատինատառ տառատեսակների 5-րդ միջազգային համաժողովը, որի համակազմակերպիչ է հանդիսանում ՀՀ մշակույթի նախարարությունը։

Exhibition-sale of works by Armenia’s Merited Painter Anatoly Avetyan to be held in Cairo
On October 28 at 12:00, the Down Town Campus (Tahrir Square) of the American University in Cairo will host the exhibition-sale of the works by Merited Painter of the Republic of Armenia Anatoly Avetyan.
Hayern Aysor, citing the Facebook page of the Embassy of the Republic of Armenia in Egypt, reports that the 5th “Granshan” Non-Latin Font international conference will be held on the same day and at the same venue prior to the exhibition. One of the organizers of the conference is the Ministry of Culture of the Republic of Armenia.