Տոկիոյում անցկացվելու է «IT’s Armenia» խորագրով սեմինար
Հոկտեմբերի 28-ին Տոկիոյում անցկացվելու է «IT’s Armenia» խորագրով սեմինար՝ նվիրված Հայաստանի ՏՏ ոլորտի ներկայացմանը։
Միջոցառման նպատակն է նպաստել Ճապոնիայի՝ ՀՀ-ի հետ համագործակցելու հետաքրքրվածության խորացմանը, գործարար հարաբերությունների ստեղծմանը: Հայտնում են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից:
Հայաստանյան պատվիրակությունը ներկայացնում են «Ինստիգեյթ», «ՎՕԼՕ», «Արմինովա Թեքնոլոջիս», «Լեւիաթան», «ԱյՅուՆեթվորքս», «Վիէմուեր Իսթերն Յուրոփ» և «Գրանատուս Վենչուրս» ընկերությունները։
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության անդամ-կազմակերպությունները հանդիպմանը մասնավորապես կներկայացնեն միության կողմից իրականացվող միջոցառումներն ու ծրագրերը՝ ուղղված հայաստանյան ՏՏ բրենդի առաջխաղացմանը:
«IT’s Armenia» սեմինարը կազմակերպում են Ճապոնիայում Հայաստանի դեսպանությունը՝ ի դեմս արտակարգ և լիազոր դեսպան Հրանտ Պողոսյանի, Ճապոնիայի արտաքին առևտրի կազմակերպությունը (JETRO), Ճապոնիայի արտաքին գործերի նախարարությունը, Ճապոնիա-Հայաստան գործարար և մշակութային նախաձեռնությունը, Ռուսաստանի և նորանկախ պետությունների հետ տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունը (ROTOBO) և Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալությունը (JICA):

“IT’s Armenia” seminar to be held in Tokyo
On October 28, the IT sector in Armenia will be presented during a seminar entitled “IT’s Armenia” in Tokyo.
The goal of the seminar is to promote the deepening of Japan’s interest in collaborating with the Republic of Armenia and the establishment of business relations, as reported the Union of Information Technology Enterprises.
The Armenian delegation includes representatives of Instigate, VOLO, Arminova Technologies, Leviatan, IU Networks, Viemuer Eastern Europe and Granatus Ventures.
The member organizations of the Union of Information Technology Enterprises will particularly present the Union’s programs and events aimed at advancing Armenia’s IT brand.
The “IT’s Armenia” seminar is organized by the Embassy of Armenia in Japan, namely by Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Hrant Poghosyan, as well as the Japanese Organization for Foreign Trade (JETRO), the Japanese Ministry of Foreign Affairs, the Japan-Armenia Business and Cultural Initiative, the Organization for Economic Cooperation with Russia and newly independent states (ROTOBO) and the Japanese International Cooperation Agency (JICA).