ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայաստանում Ավստրիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալոիս Կրաուտին
Հոկտեմբերի 29-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայաստանում Ավստրիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալոիս Կրաուտին, Ավստրիայի զարգացման գործակալության ղեկավար Դորիս Գյունտերցիմերին և Ավստրիայում Հայաստանի պատվո հյուպատոս Արամ Մարությանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-ավստրիական հարաբերություններին, Ավստրիայում հայ համայնքին վերաբերող, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Австрии в Армении Алоиса Краута
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 29 октября приняла Чрезвычайного  и Полномочного посла Австрии в Армении Алоиса Краута, руководителя Австрийского агентства развития Дориса Гюнтерцимера и почетного консула Армении в Австрии Арама Марутяна.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-австрийских отношений, армянской общины Австрии и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.