ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ՀՄԸՄ կենտրոնական վարչության ատենապետ Գառնիկ Մկրտիչյանին
Սեպտեմբերի 24-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն  ընդունեց Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության (ՀՄԸՄ) կենտրոնական վարչության ատենապետ Գառնիկ Մկրտիչյանին:
Զրույցն ընթացավ ՀՄԸՄ ընթացիկ աշխատանքների, առաջիկա ծրագրերի, Եվրոպայի և Լատինական Ամերիկայի երկրների հայկական վարժարաններում հայոց լեզվի ուսուցման հնարավորությունների զարգացման ու բարելավման, ինչպես նաև ՀՀ սփյուռքի նախարարության և ՀՄԸՄ միջև գործակցության զարգացման և ամրապնդման հետ կապված հարցերի շուրջ:

�?сполняющая обязанности министра Диаспоры РА Грануш Акопян приняла председателя центрального правления ВАСС Гарника Мкртичяна
�?сполняющая обязанности министра Диаспоры РА Грануш Акопян 24 сентября приняла председателя центрального правления Всеобщего армянского спортивного союза (ВАСС) Гарника Мкртичяна.
Беседа коснулась вопросов текущих дел ВАСС, его предстоящих проектов, развития и улучшения возможностей обучения армянскому языку в армянских гимназиях стран Европы и Латинской Америки, а также развития и укрепления взаимодействия между Министерством Диаспоры РА и ВАСС.