Զորահանդեսին ցուցադրված ողջ զինտեխնիկան ՀՀ Զինված ուժերինն է. Արծրուն Հովհաննիսյան
ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը Tert.am-ի հետ զրույցում հայտարարեց, թե ՀՀ անկախության 25-րդ տարեդարձին նվիրված զորահանդեսին ցուցադրված ողջ զինտեխնիկան ՀՀ Զինված ուժերինն է:
«Հայաստանի Հանրապետության անկախության պատմության ընթացքում եղած զորահանդեսների ժամանակ ցուցադրվել են միայն ու միայն Հայկական Զինված ուժերի կազմում եղած սպառազինությունները»,-ասաց նա:
Նշենք, որ հրապարակումներ էին եղել, ըստ որի՝ ցուցադրվող զենքերի մի մասը ՀՀ Զինված ուժերինը չէ, և դրանք ցուցադրության համար ռուսական կողմն է տրամադրել:

Вся продемонстрированная в ходе парада военная техника принадлежит ВС РА – Арцрун Ованнисян
Пресс-секретарь министерства обороны Республики Армения Арцрун Ованнисян заявил в беседе с Tert.am, что вся продемонстрированная в ходе посвященного 25-летию Независимости РА военного парада техника принадлежит ВС РА.
«Во время парадов за годы независимости Республики Армения демонстрировала только то вооружение, которое принадлежит ВС РА», – сказал он.
Отметим, что муссировалась информация, согласно которой часть продемонстрированного вооружения не является собственностью ВС РА, и российская сторона предоставила их для показала на параде.