«MosShoes-2016». գործարար կապերի նոր հարթակ՝ հայկական կոշիկ արտադրողների համար
Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի աջակցությամբ մեր երկրի 10 ընկերություններ մեկ միասնական տաղավարով սեպտեմբերի 13-16-ը մասնակցում են Մոսկվայում այսօր բացված «MosShoes-2016» միջազգային ցուցահանդեսին, որը կոշիկի և կաշվե պարագաների արտադրության Ռուսաստանի և Արևելյան Եվրոպայի խոշորագույն ցուցահանդեսն է: Հայկական ընկերությունները մասնագիտացված միջազգային այս ցուցահանդեսին մասնակցում են արդեն երրորդ անգամ:
Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ «MosShoes» 69-րդ միջազգային ցուցահանդեսին հայկական ընկերությունների մասնակցությունը Հիմնադրամի կողմից ապահովվել է արտահանմանն ուղղված արդյունաբերական քաղաքականության ռազմավարությամբ նախատեսված միջոցառումների շրջանակում:
«Հայկական ընկերությունների մասնակցությունը կազմակերպել ենք հինականում արտահանման խթանման և հայկական արտադրանքի ճանաչելիության բարձրացման նպատակով: Տարեկան այս ցուցահանդես է այցելում ավելի քան 12 000 մարդ՝ հիմնականում մեծածախ գնորդներ և ոլորտի մասնագետներ, և սա մեր արտադրողների համար նաև լրացուցիչ ճանապարհ է՝ միջազգային շուկա մուտք գործելու և նոր գնորդներ ձեռք բերելու համար»,- նշել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Կարէն Մկրտիչեանը:

«MosShoes-2016»: новая площадка деловых связей для армянских обувщиков
При содействии Фонда развития Армении 10 компаний нашей страны одним общим павильоном 13-16 сентября участвуют в открывшейся сегодня в Москве международной выставке «MosShoes-2016» – крупнейшей в России и Восточной Европе выставке обуви и кожевенных изделий. Армянские компании уже в третий раз участвуют в этой международной специализированной выставке.
Как передает пресс-служба Фонда развития Армении, участие армянских компаний в 60-й международной выставке «MosShoes» обеспечено в рамках мероприятий, предусмотренных стратегией промышленной политики.
«Участие армянских компаний организовали в основном с целью стимулирования экспорта и повышения узнаваемости армянской продукции. Ежегодно эту выставку посещают более 12 тысяч человек, в основном оптовые покупатели и специалисты сферы, и это для наших производителей также дополнительный путь для вступления на международный рынок и поиска новых покупателей», – отметил исполнительный директор Фонда развития Армении Карен Мкртчян.