«MosShoes-2016». գործարար կապերի նոր հարթակ՝ հայկական կոշիկ արտադրողների համար
Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի աջակցությամբ մեր երկրի 10 ընկերություններ մեկ միասնական տաղավարով սեպտեմբերի 13-16-ը մասնակցում են Մոսկվայում այսօր բացված «MosShoes-2016» միջազգային ցուցահանդեսին, որը կոշիկի և կաշվե պարագաների արտադրության Ռուսաստանի և Արևելյան Եվրոպայի խոշորագույն ցուցահանդեսն է: Հայկական ընկերությունները մասնագիտացված միջազգային այս ցուցահանդեսին մասնակցում են արդեն երրորդ անգամ:
Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ «MosShoes» 69-րդ միջազգային ցուցահանդեսին հայկական ընկերությունների մասնակցությունը Հիմնադրամի կողմից ապահովվել է արտահանմանն ուղղված արդյունաբերական քաղաքականության ռազմավարությամբ նախատեսված միջոցառումների շրջանակում:
«Հայկական ընկերությունների մասնակցությունը կազմակերպել ենք հինականում արտահանման խթանման և հայկական արտադրանքի ճանաչելիության բարձրացման նպատակով: Տարեկան այս ցուցահանդես է այցելում ավելի քան 12 000 մարդ՝ հիմնականում մեծածախ գնորդներ և ոլորտի մասնագետներ, և սա մեր արտադրողների համար նաև լրացուցիչ ճանապարհ է՝ միջազգային շուկա մուտք գործելու և նոր գնորդներ ձեռք բերելու համար»,- նշել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Կարէն Մկրտիչեանը:

“MosShoes – 2016”: new platform for business relations for Armenian footwear producers
With the support of the Development Fund of Armenia, 10 companies from our country are participating in the “MosShoes – 2016” international exhibit in a joint pavilion. The exhibit which opened today, September 13 and which will last until September 16 is the largest exhibition of shoes and leather products in Russia and Eastern Europe. Its already the third time that Armenian companies are taking part in this specialized international exhibition.
According to the press service of the Development Fund of Armenia, the participation of Armenian companies in the “MosShoes” 69-th international exhibit was secured within the framework of the Fund’s policy toward export oriented industries.
“We have organized the participation of the Armenian companies to boost export and promote Armenian products. More than 12,000 individuals visit this exhibition annually, mainly wholesale buyers and industry professionals; this is an additional way for our producers to enter international markets and acquire new customers”,- said Karen Mkrtchyan, Executive Director of the Development Fund of Armenia.