Ալմելոյի Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց կիրակնօրյա դպրոցի վերամուտը
Սեպտեմբերի 4-ին Նիդերլանդների Ալմելո քաղաքի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ Հայ Առաքելական եկեղեցու Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց կիրակնօրյա դպրոցն իր դռներն էր բացել շատ սիրելի աշակերտների առջև: Դպրոցի տնօրինությունը և ուսուցչական կազմը մեծ խանդավառությամբ դիմավորեց 2016-2017 ուսումնական տարին: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են կիրակնօրյա դպրոցից:
Դպրոցում տիրում էր ջերմ, հարազատ, բարեկամական մթնոլորտ։ Ուրախ էին թե մեծերը, թե փոքրերը: Դպրոցի ավանդույթի համաձայն ուսումնական տարին սկսվեց Տեր Մաշտոց քահանայի օրհնությամբ և աշակերտների Տերունական աղոթքով:
Փոքրիկ Մանեն ու Նարեկը հնչեցրին դպրոցի ԱՌԱՋԻՆ ԶԱՆԳ-ը։ ԴԱՍԵՐԸ ՍԿՍՎԱԾ ԵՆ։
Շնորհավորում ենք աշակերտներին, ուսուցիչներին ու ծնողներին նոր ուսումնական տարին սկսելու կապակցությամբ և մաղթում բոլորին մեծ հաջողություններով լի ուսումնական տարի: Շնորհակալություն դպրոցի տնօրեն Մանուկ Մկրտչյանին, ուսուցչական կազմին ու ծնողներին, որոնք ջանք ու եռանդ չեն խնայում մեր ապագա սերունդը հայ պահելու և հայեցի դաստիարակություն տալու համար:

Новый учебный год в воскресной школе Святой Месроп Маштоц Алмело
Воскресная школа Святой Месроп Маштоц Армянской Апостольской церкви Св.Григор Лусаворич Алмело 4 сентября вновь распахнула свои двери перед любимыми учениками. Дирекция и педагогический коллектив школы с большим воодушевлением встретили начало 2016-2017 учебного года. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из школы.
В школе царила теплая, дружеская атмосфера. Рады были и взрослые, и дети. По школьной традиции учебный год начался молитвой Терунакан.
Маленькие Мане и Нарек дали первый звонок. Уроки начались.
Поздравляем педагогов, учеников и родителей в связи с началом нового учебного года и желаем всем полного успехов учебного года. Спасибо директору школы Мануку Мкртчяну, педагогическому коллективу и родителям, которые не жалеют сил и энергии для того, чтобы сохранить наше будущее поколение армянами и дать армянское воспитание.