Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կմեկնի Բրյուսել
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 23-24-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Բելգիայի Թագավորություն՝ Բրյուսելում մասնակցելու Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) գագաթնաժողովին:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է պայմանագրի ստորագրում Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության և «Գլոբալ Մեդիքալ Սոլյուշնս» («Global medical solutions») փակ բաժնետիրական ընկերության միջև:
Վարչապետի գլխավորած կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը, Հայաստանի Ազգային մրցունակության հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արման Խաչատուրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Премьер-министр Тигран Саркисян отправится в Брюссель
Возглавляемая премьер-министром Тиграном Саркисяном делегация 23-24 октября с рабочим визитом отправится в Королевство Бельгия для участия в саммите Европейской народной партии (ЕНП) в Брюсселе. В рамках визита планируется подписание договора между правительством Республики Армения, Министерством экономики Республики Армения и закрытым акционерным обществом «Глобал Медикал Солюшнс» («Global medical solutions»).
В состав возглавляемой премьер-министром правительственной делегации входят министр-руководитель аппарата правительства Республики Армения Ваче Габриелян, Министр экономики РА Ваграм Аванесян, Министр образования и науки РА Армен Ашотян, депутат Национального Собрания РА Артак Закарян, исполнительный директор Фонда национальной конкурентоспособности Армении Арман Хачатурян, другие должностные лица.