Բակո Սահակյանն այցելել է Շուշիի շրջան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 10-ին այցելել է Շուշիի շրջան եւ Հին շեն գյուղում հանդիպել «Արցախի երիտֆորում» ամենամյա ծրագրի մասնակից երիտասարդների հետ:
ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպման ընթացքում արծարծվել են Արցախի պետականաշինությանը, արտաքին եւ ներքին քաղաքական ոլորտներին, երիտասարդական քաղաքականությանը եւ մի շարք այլ բնագավառների վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է նման միջոցառումների անցկացումը՝ նշելով, որ դրանք դրական ազդեցություն են ունենում երիտասարդների միջեւ համախմբվածության ամրապնդման, նրանց աշխարհայացքի զարգացման եւ ընդլայնման վրա:

Бако Саакян посетил Шушинский район
Президент Арцаха Бако Саакян 10 августа посетил Шушинский район и в селе Старый Шен встретился с участниками ежегодной программы «Молодежный форум Арцаха».
Как передает главное управление информации аппарата президента НКР, в ходе встречи были затронуты вопросы, касающиеся государственного строительства Арцаха, внешне- и внутриполитических сфер, молодежной политики, а также ряда других сфер.
Глава государства отметил важность проведения подобных мероприятий, отметив, что они оказывают позитивное воздействие на укрепление сплоченности среди молодежи, развитие и расширение их мировоззрения.