Հայ ուսանողները 7 մեդալ են շահել մաթեմատիկական միջազգային օլիմպիադայում
Բուլղարիայի  Բլագոևգրադ քաղաքում տեղի է ունեցել մաթեմատիկական միջազգային ուսանողական հերթական օլիմպիադան (IMC), որին մասնակցել են աշխարհի 72 համալսարանների  թիմեր՝ ավելի քան  320 մասնակից, տեղեկացնում է ԿԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Հայաստանից մասնակցել են Երևանի պետական, Հայաստանի Ամերիկյան և Սլավոնական համալսարանների  թիմերը: Օլիմպիադան անցկացվել է և´ անհատական, և´ թիմային հաշվարկներով: Երևանի պետական համալսարանը ներկայացվել է 4 մասնակիցներով, որոնցից երկուսը՝ Ալբերտ Գևորգյանը և Ալբեր Սահակյանն արժանացել են ոսկե մեդալների, Վազգեն Միքայելյանը՝ արծաթե մեդալի, իսկ Ավետիք Կարագուլյանը՝ բրոնզե մեդալի:
Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանը ներկայացվել է 2 մասնակիցներով, որոնցից Արտյոմ Քոսյանն արժանացել է արծաթե մեդալի, իսկ Լևոն Ստեփանյանը՝ բրոնզե մեդալի: Հայաստանի Սլավոնական համալսարանը ներկայացրել է մեկ մասնակից՝  Հրաչյա Քոչարյանը, ով արժանացել է բրոնզե մեդալի:

Армянские студенты завоевали семь медалей на международной математической олимпиаде
В городе Благоевград Болгарии состоялась очередная международная студенческая математическая олимпиада (IMC), в которой участвовали команды 72 университетов мира – свыше 320 у частников, сообщает пресс-служба Министерства образования и науки РА.
От Армении в ней приняли участие команды Ереванского государственного, Американского Армении и Славянского университетов. Олимпиада проходила и в индивидуальном, и в командном зачетах. Ереванский государственный университет был представлен 4участниками, двое из которых – Альберт Геворгян и Альберт Саакян, – удостоились золотых медалей, Вазген Микаелян – серебряной, а Аветик Карагулян – бронзовой медали.
Американский университет Армении был представлен двумя участниками: Артем Косян удостоился серебряной, а Левон Степанян – бронзовой медали. Славянский университет Армении представил одного участника, Грачья Кочаряна, который удостоился бронзовой медали.
В общей сложности семеро участников от Армении завоевали 2 золотые, 2 серебряные и 3 бронзовые медали.
Командами Армении на международной студенческой олимпиаде руководил преподаватель ЕГУ и АУА  Карен Керян.