Քաղաքապետը հանդիպել է Քեմբրիջի Հայ եկեղեցու հովանու ներքո գործող երգչախմբի անդամների հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է ԱՄՆ Քեմբրիջ քաղաքի Հայ եկեղեցու հովանու ներքո գործող Կոնստանտին Պետրոսյանի ղեկավարած հինգ տասնամյակի պատմություն ունեցող երգչախմբի անդամների հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև տեղի եկեղեցու հոգևոր հովիվը: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով հյուրերին և շնորհավորելով հոբելյանական տարվա առթիվ ՝ քաղաքապետն իր բարեմաղթանքներն է հղել և կարևորել է հայանպաստ այն գործունեությունն ու առաքելությունը, որը երգչախումբը ստանձնել է արդեն կես դար: Տարոն Մարգարյանը զրույցի ընթացքում հյուրերին համառոտ ներկայացրել է մայրաքաղաքի մշակութային կյանքն ու զարգացման հեռանկարները, այդ թվում նաև Երևանում գործող երաժշտական և արվեստի դպրոցների գործունեությունը, որտեղ այսօր կրթվում ու գեղագիտական դաստիարակություն են ստանում հարյուրավոր երեխաներ:
Շնորհակալություն հայտնելով քաղաքապետին ջերմ հյուրընկալության համար՝ հյուրերը նշել են, որ երգչախումբը, որի կազմում նաև այլազգիներ են, կատարում է հիմնականում հայ հեղինակների հոգևոր ու դասական ստեղծագործություններ: Հյուրերը նաև կիսվել են այս օրերի իրենց տպավորություններով՝ չթաքցնելով հիացմունքը հատկապես մայրաքաղաքում անվտանգ քաղաքի ապահովման ուղղությամբ տարված աշխատանքների հետ կապված, նաև հետաքրքրվել են նոր տեխնոլոգիաների ներդրմամբ ու Երևանում զբոսաշրջության զարգացման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերով՝ ընդգծելով, որ Երևանն իր պատմամշակութային հարուստ ու հազարամյակների պատմությամբ կարող է դեպի իրեն գրավել ավելի մեծ թվով զբոսաշրջիկների:
Հանդիպման ավարտին հյուրերը քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին հրավիրել են այցելել Քեմբրիջ՝ ներկա գտնվելու երգչախմբի ստեղծման 50-ամյակին նվիրված մեծ համերգին:

Yerevan Mayor meets with members of choir of Cambridge’s Armenian Church
Mayor of Yerevan Taron Margaryan had a meeting with the members of Konstantin Petrosyan’s 50-year choir, which was established under the auspices of the Armenian Church of the U.S. city of Cambridge, as reported the Department of Information and Public Relations of Yerevan Municipality.
Greeting the guests and congratulating them on the choir’s 50th anniversary, the mayor expressed his wishes and attached importance to the pro-national mission and activities that the choir has been carrying out for half a century. During the meeting, Taron Margaryan briefly presented the cultural life in Yerevan and the perspectives of development, including the activities of music and arts schools in Yerevan where hundreds of children are being educated and receiving an aesthetic upbringing.
Expressing gratitude to the mayor for the cordial reception, the guests mentioned that the choir, which also has foreign members, mainly performs the spiritual and classical songs of Armenian composers. The guests also shared their impressions of their visit and expressed admiration of the efforts that have been made to ensure safety in the capital. They also asked about the introduction of new technologies and the programs that are being carried out for the growth of tourism in Yerevan, stressing the fact that Yerevan can attract more tourists with its rich history and culture spanning millennia.
At the end of the meeting, the guests invited Mayor Taron Margaryan to visit Cambridge to attend the grand concert dedicated to the choir’s 50th anniversary.