Նախագահը մասնակցել է Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 90-ամյակին նվիրված հոբելյանական երեկոյին
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/06/18200.jpg)
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանն այսօր Արամ Խաչատրյան համերգասրահում մասնակցել են Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 90-ամյակին նվիրված հոբելյանական երեկոյին:
Հանրապետության Նախագահի հրամանագրերով՝ երաժշտարվեստի բնագավառում ներդրած նշանակալի ավանդի համար, ինչպես նաև Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 90-ամյակի կապակցությամբ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով, իսկ նվագախմբի տուբահար Վաղարշակ Պեպանյանին և շեփորահարների խմբի կոնցերտմայստեր Շահեն Գևորգյանին շնորհվել է Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստի պատվավոր կոչում:

President participated in event dedicated to the 90th anniversary of the Armenian National Philharmonic Orchestra
President Serzh Sargsyan and First Lady Rita Sargsyan today participated in the event dedicated to the 90th anniversary of the Armenian National Philharmonic Orchestra at Aram Khachaturian Grand Concert Hall.
By the decrees of the President of the Republic of Armenia, artistic director and principal conductor of the Armenian National Philharmonic Orchestra Eduard Topchyan was granted the 2nd degree Medal for Services to the Homeland for notable contributions made to the field of music and on the occasion of the 90th anniversary of the Armenian National Philharmonic Orchestra, while the orchestra’s tube player Vagharshak Pepanyan and concertmeister of the trumpet players’ group Shahen Gevorgyan were granted the honorary title of Merited Artist of the Republic of Armenia.