Տեղի կունենա ամերիկահայ գրող Հովսեփ Նալբանդյանի «Մեսրոպ Մաշտոց մեծասքանչը» գրքի շնորհանդեսը
Հոկտեմբերի 9-ին` ժամը 14:00-ին, Հայաստանի գրողների միության դահլիճում տեղի կունենա  ամերիկահայ գրող Հովսեփ Նալբանդյանի «Մեսրոպ Մաշտոց մեծասքանչը» գրքի շնորհանդեսը:
Միջոցառմանը ներկա կլինեն ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, Հայաստանի գրողների միության նախագահի պաշտոնակատար Էդվարդ Միլիտոնյանը: Ելույթով հանդես կգան ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ, գրականագետ, բ.գ.թ. Սերժ Սրապիոնյանը, ՀՀ ԳԱԱ Մ.Աբեղյանի անվան գրականության ինստիտուտի տնօրեն Ավիկ Իսահակյանը, ՀՊՄՀ Հայ նոր և նորագույն գրականության  ամբիոնի վարիչ, «Սփյուռք» գիտաուսումնական  կենտրոնի տնօրեն բ. գ. դ. պրոֆեսոր Սուրեն Դանիելյանը, ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի դեկան. բ.գ.թ.Նաղաշ Մարտիրոսյանը:
Ասմունքով հանդես կգա Ջիվան Սարգսյանը, Մաշտոցի շարականները կկատարեն Անուշ Մելքումյանը և Լուիզա Երեմյանը:

Состоится презентация книги американского писателя армянского происхождения Овсепа Налбандяна «Месроп Маштоц мецасканч»
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2013/10/Mesrop-Mashtots-Cover-internet.jpg)
В зале Союза писателей Армении 9 октября в 14:00 состоится презентация книги американского писателя армянского происхождения Овсепа Налбандяна «Месроп Маштоц мецасканч».
На мероприятии будут присутствовать министр Диаспоры РА Грануш Акопян, исполняющий обязанности председателя Союза писателей Армении Эдвард Милитонян. С речами выступят заместитель министра Диаспоры РА, литературовед, кандидат филологических наук Серж Срапионян, директор �?нститута литературы им. М.Абегяна НАН РА Авик �?саакян, заведующий кафедрой новой и новейшей армянской литературы АГПУ, директор научно-образовательного центра «Спюрк», доктор филологических наук, профессор Сурен Даниелян, декан факультета журналистики ЕГУ Нагаш Мартиросян .