ՀՀ Սփիւռքի յարգարժան նախարար
Սրտի անհուն բերկրանքով և ազգային մեծ հպարտութեամբ շնորհաւորում եմ Ձերդ Վսեմութեանը և նախարարութեանդ անձնակազմին ՀՀ Սփիւռքի նախարարութեան հիմնադրութեան հնգամեակի կապակցութեամբ:
Անցնող հինգ տարիների ընթացքին, հակառակ տարածաշրջանային, քաղաքական, տնտեսական և մշակութային տարաբնոյթ անհարթութիւնների և բազմաթիւ դժուարութիւնների, ՀՀ Սփիւռքի նախարարութիւնր յաջողել է ի կատար ածել ռազմավարական նշանակութեան մի շարք ծրագրեր Հայրենիք – Սփիւռք փոխյարաբերութիւնների ձևաւորմանը եւ կանոնակարգմանն ուղղուած, որոնք, անտարակոյս, մշտապէս արժանի են համայն հայութեան բարձր գնահատանքին:
Բարեբաստիկ առիթով մաղթում եմ նախարարութեանը անխափան երթի շարունակականութիւն և նորանոր ձեռքբերումներ՝ Ձերդ Վսեմութեան խելամիտ և հոգատար ղեկավարութեան ներքոյ:

Уважаемый министр Диаспоры РА
С глубокой сердечной радостью и огромной национальной гордостью поздравляю Ваше Превосходительство и аппарат Министерства в связи с пятой годовщиной основания Министерства Диаспоры РА.
В течение минувших пяти лет, вопреки различным региональным, политическим, экономическим и культурным неровностям и многочисленным трудностям Министерство Диаспоры РА сумело осуществить ряд программ стратегического значения по формированию и координации взаимоотношений Родина-Диаспора, которые, несомненно,  всегда достойны высокой оценки всего армянства.
По этому радостному поводу желаю Министерству продолжения бесперебойного движения и новых достижений под мудрым и заботливым руководством Вашего Превосходительства.