Բացվեց «Արարատը հայի աչքերով» լուսանկարչական ցուցահանդեսը
Մայիսի 31-ին ՀՀ սփյուռքի և մշակույթի նախարարությունների և «Թեքեյան Կենտրոն» հիմնադրամի աջակցությամբ Թեքեյան կենտրոնում բացվեց Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված «Արարատը հայի աչքերով» լուսանկարչական ցուցահանդեսը, որին իրենց աշխատանքներն են ներկայացրել Հայաստանի, ԱՄՆ-ի և Բրազիլիայի հայ լուսանկարիչները:
Բացելով ցուցահանդեսը՝ «Թեքեյան կենտրոն» հիմնադրամի տնօրեն Արմեն Ծուլիկյանը շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ սփյուռքի նախարարությանը՝ ցուցադրության բացմանն աջակցելու համար: Նա նշեց, որ միջոցառման նպատակն է համախմբել հայ արվեստագետներին Երևանում, ճանաչելի դարձնել ժամանակակից լուսանկարչությունն ու հեղինակներին, ինչպես նաև ներկայացնել մեր ազգի խորհրդանիշ Արարատ լեռը հայ արվեստագետների ամենատարբեր ընկալումներով:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ Լոնդոնի Թեքեյան Խնամակալ Մարմնի պատվավոր քարտուղար և Երևանի «Թեքեյան Կենտրոն» հիմնադրամի նախագահ Վարդան Ուզունյանը: Նա ընդգծեց, որ ցուցահանդեսը կկազմակերպվի նաև աշնանը Արցախում: Ծրագրեր կան այլ երկրներում ցուցադրություններ կազմակերպելու ուղղությամբ:

Открылась фотовыставка «Арарат глазами армянина»
При содействии министерств Диаспоры и культуры РА, а также фонда «Центр Текеян» 31 мая  открылась фотовыставка «Арарат глазами армянина», посвященная 25-летию независимости Республики Армения. Свои работы на ней представили армянские фотографы из Армении, США и Бразилии.
Открывая выставку, директор фонда «Центр Текеян» Армен Цуликян выразил благодарность Министерству Диаспоры РА за содействие ее организации. Он отметил, что цель мероприятия – объединить армянских деятелей искусства в Ереване, сделать узнаваемыми современную фотографию и авторов, а также представить символ нашей нации гору Арарат в самых разных восприятиях армянских деятелей искусства.
С приветственной речью выступил почетный секретарь Лондонского   попечительского органа Текеян и председатель Ереванского  фонда «Центр Текеян» Вардан Узунян. Он подчеркнул, что выставка будет организована также осенью в Арцахе. Есть планы организовать демонстрации и в других странах.