Քաշաթաղում կառուցվող Արիավան բնակավայրի առանձնատները պատրաստ են շահագործման
ԼՂՀ քաղաքաշինության նախարարության մամլո ծառայության փոխանցմամբ ` չնայած ապրիլի 5-ից հետո Արիավանում աշխատող կապալառու կազմակերպությունների տեխնիկայի մեծ մասը տեխափոխվել է առաջնագիծ` ինժեներական աշխատանքներ կատարելու համար, այնուամենայնիվ, բարեկարգման ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվել են:
Արիավանի առաջին թաղամասն ամբողջությամբ` 26 առանձնատնով, բոլոր ենթակառուցվածքներով պատրաստ է շահագործման: Այստեղ իրականացվել է հիմնապատերի և պատերի կառուցում, բոլոր առանձնատները շրջափակվել են մետաղական ցանկապատերով: Թաղամասը ջրաֆիկացված է:
Արիավանի 2-րդ թաղամասում արդեն 7 տանիք է կառուցվել: Մյուս մյուս առանձնատների տանիքների կառուցման աշխատանքները կավարտվեն հունիս ամսում: Ավարտվել են ներքին ջրամատակարարման ցանցի և կոյուղագծերի աշխատանքները, իսկ արտաքին ջրամատակարարման համար աշխատանքներ են տարվում: Բարեկարգման աշխատանքներ են տարվում նաև 3-րդ թաղամասում:
Աղբյուրի հաղորդմամբ` բնակավայրը նախատեսվում է շահագործման հանձնել սեպտեմբերի 2-ին` ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումների շրջանակում:

Особняки населенного пункта Ариаван в Кашатахе готовы к эксплуатации
Как передает пресс-служба Министерства градостроительства НКР, несмотря на то, что после 5 апреля большая часть техники подрядных организаций, работавших в Ариаване, была переброшена на передовую для выполнению инженерных работ, тем не менее работы по благоустройству продолжались.
Первый квартал Ариавана полностью – 26 особняков со всеми инфраструктурами, – готов к эксплуатации. Здесь осуществлено возвещение несущих стен и перегородок, все особняки огорожены металлической оградой, проведена водопроводная система.
Во втором квартале Ариавана на 7 особняках уже установлены крыши. Работы на остальных завершатся в июне. Завершена работа по монтажу внутренней водопроводной сети и канализации. Работы по благоустройству ведутся и в третьем квартале.
Как передает источник, населенный пункт планируется сдать в эксплуатацию 2 сентября в рамках празднования 25-летия провозглашения НКР.