Միչիգանի Սենատը հաստատել է Հայոց ցեղասպանությունը դպրոցների կրթական ծրագրում ներառելու օրինագիծը
Միչիգան նահանգում երեխաներին առաջիկայում կուսուցանեն Հոլոքոստի և 1915 թ. Հայոց ցեղասպանության մասին` ըստ նահանգի Սենատի և Ներկայացուցիչների պալատի հաստատած նոր օրինագծի: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»ը, վկայակոչելով Horizonweekly-ն, Հանրապետական Կլինտ Կեստոյի ներկայացրած օրինագիծն արժանացել է նահանգի Սենատի հավանությանը:
Օրինագծի համաձայն` նահանգապետ Ռիկ Սնայդերը պետք է 15 հոգուց բաղկացած հանձնաժողով ձևավորի Ցեղասպանության վերաբերյալ կրթության կազմակերպման համար: Դպրոցական ծրագրում Հոլոքոստի և Հայոց ցեղասպանության մասին դասընթացներ կանցկացվեն 812-րդ դասարանի երեխաների համար:
Դեմոկրատական կուսակցության ներկայացուցիչ Սթիվեն Բիեդան առաջարկել է նախագծում ներառել նաև Դարֆուրում, Կամբոջայում, Ռուանդայում և Բոսնիայում տեղի ունեցած կոտորածները:

State law may soon require Michigan children to learn about the Holocaust and the Armenian Genocide of 1915 under a bill approved by the state Senate and House, “Armenpress” reports citing Horizonweekly.
The Senate approved the bill from Republican state Rep. Klint Kesto on Wednesday that would have Gov. Rick Snyder set up a 15 member genocide education panel. It would also have schools teach the history of the Holocaust and Armenian massacre at some point from grade 8-12. The bill says instruction doesn’t need to be limited to those mass killings, the only two specifically mentioned. Democratic state Sen. Steven Bieda offered an amendment that was narrowly shot down to also include instruction on the massacres in Darfur, Rwanda, Cambodia, Bosnia and others.