Շուշիի ազատագրման 24-ամյակը՝ Հ.Մ.Մ.«Նայիրի» միությունում
Մայիսի 13-ին Թեհրանի Հ.Մ.Մ.«Նայիրի» միության արվեստի բաժանմունքի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ Շուշիի ազատագրման 24-ամյակին նվիրված ձեռնարկ: Այս մասին «Հայերն այսօրը» տեղեկանում է միության հանրային կապերի բաժնից:
Ծրագիրը բացեց Արսինե Բոնյադյանը, ապա ելույթ ունեցավ Հ.Մ. «Սիփան» միության «Նոր դար» ասմունքի խումբը՝ Անժել Մինասյանի ղեկվարությամբ, իսկ հետո նույն միության «Կոմիտաս» երգչախումը՝ Լուսինե Միքայելյանի ղեկավարությամբ:
Օրվա բանախոսն էր «Ալիք» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Դերենիկ Մելիքյանը: Ծրագրի ավարտին իր շնորհակալական եւ քաջալերական խոսքերով ելույթ ունեցավ միության նախագահ Ֆրեդիկ Աշուղյանը:

24-летие освобождения Шуши в СКС «Наири»
В СКС «Наири» Тегерана 13 мая по инициативе отделения культуры состоялось мероприятие, посвященное 24-летию освобождения Шуши. Редакции «Армяне сегодня» сообщили из отдела по общественным связям союза.
Программу открыла Арсине Бонядян, затем выступила группа декламаторов «Нор Дар» СК союза «Сипан» под руководством Андел Минасян, хор «Комитас» того же союза под руководством Лусине Микаелян.
Докладчиком выступил главный редактор ежедневной газеты «Алик» Дереник Меликян. В завершение мероприятия со словами благодарности и воодушевления выступил председатель союза Фредик Ашугян.