Արցախ են բերվել ավտոմեքենաների հերթական նվիրատվությունները` Ջավախքից և Սվերդլովսկից
Մի խումբ ջավախահայերը և Սվերդլովսկ քաղաքից Կարեն Բաղրյանը ԼՂՀ պաշտպանության բանակին են նվիրաբերել «ՈւԱԶ» մակնիշի 3 շտապօգնության ավտոմեքենա:«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Վիրահայերի միասնություն» հայրենասիրական կազմակերպության միության համանախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր, ծննդով ջավախքցի Տաճատ Վարդապետյանը մաղթել է, որ իրենց կողմից նվիրաբերված «ՈւԱԶ» մակնիշի 2 շտապօգնության ավտոմեքենաները երբեք չօգտագործվեն վիրավոր զինվորներ տեղափոխելու համար:
«Ապրիլի 5-ին կոչով դիմել եմ ջավախցիներին, որ աջակցեն պատերազմող Արցախին: Չանցած մի քանի ժամ, համախմբվեցին բոլորը:
13124422_552194988307503_6923065957143385204_n
Մեր կողմից օգնությունն ու աջակցությունը շարունակական են լինելու. չէ՞ որ Ջավախքն էլ համայն հայության մի բեկորն է: Մեր համախմբումից, մեր միասնականությունից ավելի է սարսում թշնամին»,-ասել է Տ. Վարդապետյանը:
Իսկ Սվերդլովսկ քաղաքից Կարեն Բաղրյանը, ով լսելով Արցախում տեղի ունեցող պատերազմական գործողությունների մասին, որոշել է իր անձնական ներդրումը բերել Արցախին. նա ԼՂՀ ՊԲ-ին է նվիրաբերել «ՈւԱԶ» մակնիշի 1 շտապօգնության ավտոմեքենա:
13177805_552194994974169_4820441530055232282_n
«Ես ևս փորձել եմ իմ օժանդակությունը բերել հերոսական Արցախին: Ցանկանում եմ, որ Արցախում լինի խաղաղություն: Ցավում ենք մեր բոլոր հերոս նահատակների համար, բայց և հպարտ ենք, որ ունենք հայրենիքի այսպիսի նվիրյալներ»,- նշել է Կ. Բաղրյանը:

В Арцах прибыла очередная партия автомашин – дары Джавахка и Свердловска
Группа армян Джавахка и Карен Багрян из города Свердловск преподнесли Армии обороны НКР 3 машины «Скорой помощи» марки «УАЗ». В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сопредседатель патриотического союза «Союз армян Грузии», депутат Национального Собрания РА, выходец из Джавахка Таджат Вардапетян пожелал, чтобы доставленные ими две автомашины «Скорой помощи» никогда не использовались для перевозки раненых солдат.
«Пятого апреля обратился к джавахкцам с призывом посодействовать воюющему Арцаху. Не прошло и нескольких часов – сплотились все.
Помощь и содействие с нашей стороны будут постоянными: ведь Джавахк является частицей армянства. Враг особенно ужасается нашей сплоченности, единства», – сказал Т.Вардапетян.
А Карен Багрян из Свердловска, услышав о военных действиях в Арцахе, решил на свои личные средства приобрести автомашину «Скорой помощи» марки «УАЗ» и преподнести Армии обороны НКР.
«Я постарался оказать личную поддержку героическому Арцаху. Желаю, чтобы здесь царил мир. Скорбим обо всех наших павших героях, но и гордимся, что имеем таких преданных Родине людей», – отметил К.Багрян.