ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Թեհրանի Հայոց թեմի առաջնորդ Տ. Սեպուհ արք. Սարգսյանին
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Թեհրանի Հայոց թեմի առաջնորդ Տ. Սեպուհ արք. Սարգսյանին, որը նոր էր վերադարձել Արցախից:
Ջերմորեն ողջունելով հյուրին՝ նախարարը կարևորեց Հայրենիքի համար այս ծանր պահին, սփյուռքյան համայնքների հոգևոր առաջնորդների այցերը Արցախ: Նա նշեց, որ ապրիլի 13-ին իրենց ներկայությամբ և խոսքով  բացառիկ ոգևորություն և ոգեղեն զորություն հաղորդեցին զինվորներին հայոց երկու հայրապետները՝ Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը և Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսը:
Սեպուհ արք. Սարգսյանը ներկայացրեց քառօրյա պատերազմի ընթացքում և դրան հաջորդած օրերին համայնքում կազմակերպված ձենարկները և, մասնաորապես հոգևոր արարողությունները, համայնքի վերազարթոնքը և նշեց, որ Արցախ կատարած իր այցելությունը, Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանի, այնուհետև սահմանին զինվորների հետ հանդիպումները, շատ բան են փոխել իր խորքում և առանձնակի վստահությամբ ու հավատով է լցվել վաղվա օրվա հանդեպ:
Թեհրանի Հայոց թեմի առաջնորդը աղոթել է զինվորների անվտանգ ու ապահով ծառայության համար և իր ու համայնքի զորակցությունն է հայտնել նրանց՝ իր հետ տանելով արցախահայության անկոտրում կամքն ու քաջարի ոգին:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла предстоятеля армянской епархии Тегерана архиепископа Сепуха Саркисяна
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла предстоятеля армянской епархии Тегерана архиепископа Сепуха Саркисяна, недавно возвратившегося из Арцаха.
Тепло приветствовав гостя, министр отметила важность визиты в Арцах в этот трудный для Родины момент духовных лидеров общин Диаспоры. Она отметила, что 13 апреля своим присутствием и словом исключительное воодушевление  придали воинам два армянских Патриарха – Его Святейшество Католикос Всех армян Гарегин II и Его Святейшество Католикос Великого Дома Киликийского Арам I.
Архиепископ Сепух Саркисян представил организованные в общине мероприятия в период четырехдневной войны и последующие дни, в частности, духовные церемонии, пробуждение общины, отметив, что его визит в Арцах, встречи с президентом Арцаха Бако Саакяном, а затем с солдатами многое изменили в нем, преисполнили особой уверенностью и верой в завтрашний день.
Предстоятель армянской епархии Тегерана помолился о безопасной службе солдат и выразил им поддержку свою и общины.