ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Թեհրանի Հայոց թեմի առաջնորդ Տ. Սեպուհ արք. Սարգսյանին
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Թեհրանի Հայոց թեմի առաջնորդ Տ. Սեպուհ արք. Սարգսյանին, որը նոր էր վերադարձել Արցախից:
Ջերմորեն ողջունելով հյուրին՝ նախարարը կարևորեց Հայրենիքի համար այս ծանր պահին, սփյուռքյան համայնքների հոգևոր առաջնորդների այցերը Արցախ: Նա նշեց, որ ապրիլի 13-ին իրենց ներկայությամբ և խոսքով  բացառիկ ոգևորություն և ոգեղեն զորություն հաղորդեցին զինվորներին հայոց երկու հայրապետները՝ Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը և Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսը:
Սեպուհ արք. Սարգսյանը ներկայացրեց քառօրյա պատերազմի ընթացքում և դրան հաջորդած օրերին համայնքում կազմակերպված ձենարկները և, մասնաորապես հոգևոր արարողությունները, համայնքի վերազարթոնքը և նշեց, որ Արցախ կատարած իր այցելությունը, Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանի, այնուհետև սահմանին զինվորների հետ հանդիպումները, շատ բան են փոխել իր խորքում և առանձնակի վստահությամբ ու հավատով է լցվել վաղվա օրվա հանդեպ:
Թեհրանի Հայոց թեմի առաջնորդը աղոթել է զինվորների անվտանգ ու ապահով ծառայության համար և իր ու համայնքի զորակցությունն է հայտնել նրանց՝ իր հետ տանելով արցախահայության անկոտրում կամքն ու քաջարի ոգին:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan receives Primate of the Armenian Diocese of Tehran, Archbishop Sepuh Sarkisian
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received Primate of the Armenian Diocese of Tehran, Archbishop Sepuh Sarkisian, who had just returned from Artsakh.
The Minister cordially greeted the guest and attached importance to the visits of spiritual leaders of Armenian communities of the Diaspora to Artsakh at this difficult moment for the Homeland. Hranush Hakobyan stated that His Holiness Karekin II, Catholicos of All Armenians and His Holiness Aram I, Catholicos of the Great House of Cilicia excited and strengthened the spirit of Armenian soldiers with their presence and words during their visit on April 13.
Archbishop Sepuh Sarkisian talked about the events that had been organized by the Armenian community of Tehran during and after the four-day war and particularly mentioned the spiritual ceremonies and the reawakening of the community. Sarkisian also mentioned that his visit to Artsakh and his meetings with President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan and the soldiers had changed him a lot and filled him with confidence and faith in the future.
The Primate of the Armenian Diocese of Tehran prayed for the soldiers’ safety and expressed his and the community’s solidarity with them, remembering that they have an unbreakable spirit and a courageous spirit.