Ցուցահանդես-վաճառք Հայկազյան համալսարանում՝ ի զորակցություն Արցախի
«Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ ապրիլի 19-ին Լիբանանի Հայկազյան համալսարանում տեղի է ունենալու ցուցահանդես-վաճառք, որտեղ կներկայացվեն տարբեր իրեր, ձեռագործ աշխատանքներ, ինչպես նաև Հայաստանում արտադրված ապրանքներ, անուշեղեն, որոնց վաճառքից գոյացած ողջ գումարը կտրամադրվի Ադրբեջանի վայրագ գործողություններից տուժած արցախցի ընտանիքներին:
Հավելենք, որ սա Հայկազյան համալսարանի միակ նախաձեռնությունը չէ Արցախին օժանդակություն և զորակցություն ցուցաբերելու ուղղությամբ:
Հայկազյան համասարանում սովորող օտարազգի ուսանողների համար պատրաստվել են Արցախի պատմությանը, արցախյան հիմնախնդրին նվիրված և Ադրբեջանի բռնարարքները փաստող տեղեկատվական գրքույկներ: Իսկ օրերս, երբ համասարանի մարզական թիմերը Հունաստանում մրցաշարի են մասնակցել, խաղերի ընթացքում ծածանել են նաև Արցախի դրոշը:

Haigazian University hosts exhibition-sale in support of Artsakh
As reported Hayern Aysor, on April 19, Haigazian University of Lebanon will host an exhibition-sale showcasing various items, handmade works, as well as products and pastries made in Armenia. The proceeds will go to the families of Artsakh devastated by Azerbaijan’s atrocious actions.
Let us add that this is not the only initiative that Haigazian University is undertaking to provide assistance to and express its solidarity with Artsakh.
Haigazian University has prepared informational booklets presenting the history of Artsakh, the Artsakh issue and facts about Azerbaijan’s violent acts for the University’s foreign students. Recently, the athletic teams of the University waved the national flag of Artsakh during athletic games held in Greece.